کد خبر: 1063830 A

عضو هیات مدیره خیریه دیابت اصفهان مطرح کرد:

عضو هیات مدیره خیریه دیابت اصفهان گفت: امروزه با مشکل جدی تهیه پمپ های تزریق انسولین برای بیماران تیپ یک دیابتی شامل کودکان دیابتی مواجهیم و نیازمند حمایت وزارت بهداشت هستیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سید مهدی ابطحی با اعلام این مطلب افزود: در خیریه دیابت اصفهان بالغ بر 8 هزار نفر عضو هستند که با هماهنگی معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در حوزه تهیه دارو و تجهیزات پزشکی از این خیریه تسهیلات دریافت می کنند.

وی  بیان داشت: خیریه دیابت اصفهان در حد توان اقدام به تهیه انسولین، پمپ انسولین و سرنگ انسولین، تزریق و پانسمان برای زخم پا و متفورین به دیابتی ها کرده است.

عضو هیات مدیره خیریه دیابت اصفهان با اعلام اینکه از بیماران هم به صورت نقدی و هم به شکل کمک دارویی حمایت می کنیم، تصریح کرد: پمپ های انسولین وارداتی است و از آنجائیکه فناوری پیچیده ای ندارند لازم است صنعتگران داخلی اقدام به تولید آن کنند.

وی یادآور شد: شرکت های تولید کننده پمپ های انسولین اروپایی و کره ای هستند و این جنس وارداتی بعد از مدتی نیاز به تعمیر دارد که قطعات آن در کشور یافت نمی شود؛ این معضل برای بیماران دردسر ساز بوده و مجبور به خرید پمپ انسولین جدید می شوند که با شرایط اقتصادی موجود کاربسیار دشواری است.

ابطحی با اشاره به اینکه نیاز به حمایت جدی دستگاه های دولتی از جمله وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و بخش تجهیزات پزشکی دولتی در حوزه تامین پمپ های تزریق انسولین هستیم، ادامه داد: پمپ تزریق انسولین مهمترین تجهیزات پزشکی برای دیابتی های نوع یک است که شامل کودکان دیابتی نیز می شود.

وی با بیان اینکه انسولین و متفورمین به صورت سهمیه ای به بیماران دیابتی نیازمند و با تایید مددجویی اختصاص می یابد، تاکید کرد: تجهیزات مورد نیاز سه درمانگاه زنان برای زنان دیابتی باردار و درمانگاه چشم پزشکی و قلب و عروق تحت پوشش خیریه دیابت از طریق کمیته تجهیزات دارویی خیریه تامین می شود، با این حال نیازمند حمایت بیشتر برای ارائه خدمات بهتر هستیم.

اصفهان تجهیزات پزشکی زنان کودکان وزارت بهداشت ایلنا استان اصفهان خیریه دیابت اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر