کد خبر: 1063702 A

جانشین ستاد مقابله با کرونا استان اعلام کرد:

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: امروز بالاترین میزان مبتلایان و فوتی‌های کرونایی در استان قزوین در 14 ماه اخیر به ثبت رسید و بر همین اساس تصمیم گرفته شد از فردا شنبه شرایط ویژه در استان قزوین اعمال شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی با اعلام این خبر گفت: در هفته  پیش رو تمامی ادارات، با یک سوم ظرفیت فعالیت خواهند کرد و در مورد برخی از ادارات، فرمانداران اختیار دارند که آن دستگاه ها را به طور کامل تعطیل کنند.

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین اظهار داشت: جلسات اداری در فضای باز و حداکثر با حضور 15 نفر برگزار خواهد شد.

وی افزود: هفته پیش رو، فقط اصنافی که مایحتاج اساسی مردم مانند خوراکی، بهداشتی و درمانی را تأمین می کنند باز هستند.

معاون سیاسی استاندار گفت: بازارچه ها به ویژه بازارچه سپه در طول هفته آینده به صورت کامل تعطیل خواهند بود.

حبیبی افزود: پارک ها، بوستان ها و دفاتر پیشخوان هفته آینده به صورت کامل تعطیل هستند.

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین تاکید کرد: از ساعت 10 شب فردا، ترددها به صورت ویژه علاوه بر دوربین ها، با حضور فیزیکی پلیس راهور کنترل خواهد شد و اگر افرادی بدون مجوز تردد کنند، مشمول جریمه خواهد شد.

وی به مجوز تردد اشاره کرد و اظهار داشت: کادر درمان، اورژانس، هلال احمر و سایر دستگاه های امدادی با مجوز، حق تردد شبانه خواهند داشت.

معاون امنیتی و سیاسی استاندار گفت: مراسم تدفین حداکثر با حضور 10 نفر در آرامستان های استان قزوین برگزار خواهد شد.

حبیبی افزود: فرمانداران، برای اعمال نظارت بیشتر، تمامی مناطق شهری استان را تقسیم بندی کرده است و به طور مثال قزوین به 37 محله تقسیم شده است و یک تیم نظارتی شامل کارکنان صمت، بهداشت، تعزیرات حکومتی و غیره بر خیابان ها و محله ها نظارت می کنند.

وی گفت: بانک ها، سیستم های مالیاتی، تأمین اجتماعی و شهرداری و فعالیت های اصناف در هفته آینده، حق هیچگونه اقدامی روی چک ها، مالیات ها و یا حساب های مردم و همچنین پذیرش مشتری را نخواهند داشت و تمامی اقدامات باید به صورت الکترونیکی اعمال می شود و مردم در صورت مشاهده تخلف، موارد را به فرمانداری ها گزارش کنند.

جانشین و سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: برای جلوگیری از تجمع در نانوایی ها، ساعت فعالیت نانوایی ها در استان افزایش خواهد یافت و یک ساعت قبل از اذان مغرب، فعالیت نانوایی ها تعطیل خواهد شد.

حبیبی افزود: کافه ها و رستوران ها نیز در این هفته هیچگونه فعالیتی نخواهند داشت و در صورت مشاهده تخلف، بنا به دستور دادستانی، آن واحد صنفی پلمپ می شود.

استان قزوین بهداشتی و درمانی تعزیرات دوربین رستوران ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر