کد خبر: 1063476 A

پلیس فتا خبرداد؛

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری عامل فروش داروهای غیرمجاز در شبکه اجتماعی اینستاگرام در یاسوج خبر داد.

به گزارش ایلنا از یاسوج؛ سرهنگ روح الله شهبازی پور در تشریح جزئیات این خبر اظهارداشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با مشاهده و خرید قرص‌های اعصاب از طریق اینستاگرام پس از خرید، تلفن همراه فروشنده خاموش و دیگر پاسخگو نبود، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان پلیس فتا، عامل اصلی شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات، در اداره پلیس فتا حضور پیدا کرد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متهم با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه انتسابی خود اعتراف و بیان داشت که با انگیزه تبلیغات و جذب مشتری در پوشش شبکه اجتماعی اقدام به فروش داروهای غیرمجاز می‌کرد.

شهبازی پور با اشاره به اینکه خرید و فروش دارو در فضای مجازی ممنوع می باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه دارو ارتباط مستقیم با سلامتی افراد دارد، بهتر است هموطنان حتما با مشورت پزشک مربوطه اقدام به خرید دارو از داروخانه های محل سکونت خود نمایند و به هیچ وجه از طریق فضای مجازی اقدام به خرید دارو نکنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: به تبلیغات فروش دارو و تجهیزات پزشکی در سایت‌های اینترنتی توجه نکنند، زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر این وب سایت‌ها اقدام به فروش تجهیزات تقلبی پزشکی و دارویی غیر مجاز کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند و پلیس با افرادی که بخواهند سلامت شهروندان را به مخاطره بیاندازند، با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از شهروندان خواست:هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

 

دستگیری اینستاگرام پلیس فتا گیاهان دارویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر