کد خبر: 1063409 A

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان گفت: 95 درصد از داوطلبان حاضر در یازدهمین انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی استان مرکزی که مربوط به حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان است، تأیید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بهروز اکرمی افزود: در مجموع 87 داوطلب برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش،آشتیان و فراهان در زمان مقرر ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: تاکنون 8 نامزد این رقابت انتخاباتی انصراف دادند و از 79 نفر نامزد باقیمانده در این رقابت‌، صلاحیت 75 نفر در هیئت‌های اجرایی تأیید شد. همچنین صلاحیت 4 نفر از داوطلبان این رقابت سیاسی برای ادامه فعالیت‌های انتخاباتی در هیئت اجرایی محرز نشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان اظهار داشت: انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، فراهان و آشتیان 28 خردادماه سال جاری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود.

اکرمی تصریح کرد: استان مرکزی 7 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که 2 کرسی آن متعلق به حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب» است و حوزه‌های «محلات و دلیجان»، «ساوه و زرندیه»، «شازند»، «خمین» و «تفرش، آشتیان و فراهان» هر کدام یک کرسی نمایندگی در ساختمان بهارستان دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان همچنین گفت: 96 درصد از داوطلبان حاضر در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در استان مرکزی تأیید صلاحیت شدند.

اکرمی افزود: در مجموع 972 داوطلب برای حضور دررقابت‌های ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر در استان مرکزی در مهلت تعیین شده ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: تاکنون 57 داوطلب با اعلام انصراف رسمی از گردونه رقابت کناره گرفته‌اند و از 915 نفر داوطلب باقیمانده در این گردونه، صلاحیت 881 نفر در هیئت‌های اجرایی تائید شد. همچنین صلاحیت 34 داوطلب نیز برای حضور در این گردونه رقابت ها، در هیئت‌های اجرایی احراز نشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی و رئیس ستاد انتخابات استان اظهار داشت: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 28 خردادماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتخابات انتخابات شورای اسلامی شهر میان دوره ای مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر