کد خبر: 1063400 A

کوهنوردان علاقه مند به محیط زیست شرکت آبفا استان اصفهان ارتفاعات هاردنگ لنجان را از وجود زباله پاکسازی کردند.

به گزارش ایلنا از اصفهان،سرپرست گروه کوهنوردی آبفای استان اصفهان در این‌باره گفت: بر اساس مسئولیت اجتماعی شرکت، در فروردین ماه سال جاری گروه 10 نفری  کوهنوردی دوست دار طبیعت آبفا استان اصفهان ، از مسیر 3 هزار متری ارتفاعات هاردنگ ، بیش از 10 کیلوگرم زباله را جمع آوری کردند.

فرود نصیری اظهار داشت: گردشگران باید ضامن جمع آوری زباله‌های تولیدی خود باشند، زیرا حجم زیاد زباله در محیط های کوهستانی، منابع آب و گونه های جانوری را تهدید می کند . زباله های خشک  به خصوص بطری های پلاستیکی، بیشترین حجم زباله های کوهستان  را تشکیل می دهند.

وی  تصریح کرد: بر اساس مسئولیت اجتماعی که همه افراد به ویژه آبفای استان اصفهان بر عهده دارد، در مسیر کوهستان به طبیعت گردها و به ویژه کودکان و نوجوانان آموزش می دهیم که بخشی از آب شرب کشور از مناطق کوهستانی تامین می شود، بنابراین با توجه به اینکه بحران کم آبی، کشور را تهدید می کند، حفاظت از منابع آبی  امری مهم و اجتناب ناپذیر است.

سرپرست گروه کوهنوردی آبفای استان اصفهان اعلام کرد:  اعضای گروه صعود کننده به ارتفاعات هاردنگ را رضا احسن فر، امین غلامی، مهردادجانبانی، سعیدکاظمی، محمدرضاچوپانی، ناصرصالحی، حسین صبوری، سعیدحاجیلو، فرود نصیری و غلامعلی جعفری تشکیل دادند.

 

 

 

استان اصفهان اصفهان زباله طبیعت محیط زیست ایلنا استان اصفهان آبفا اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر