کد خبر: 1063280 A

معاون استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد؛

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از عدم اجرایی شدن جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماندهای پزشکی، یک ماه مهلت داد تا این موضوع از سوی سازمان نظام پزشکی استان تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز،جواد رحمتی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان، با اشاره به مصوبات پیشین این کارگروه در خصوص جمع‌آوری و دفع پسماندهای پزشکی، گفت: با وجود پیگیری‌های متعدد، هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیده‌ایم و اگر این پیگیری‌ها نتیجه ندهد ناچار به ارجاع موضوع به مراجع قضایی خواهیم بود.

وی افزود: باید اداره کل حفاظت محیط زیست استان به عنوان مدعی در این قضیه ورود کند و سازمان نظام پزشکی هم ظرف مدت یک ماه تکلیف این موضوع را مشخص کند.

وی هم‌چنین در خصوص مدیریت پسماندهای صنعتی، گفت: طبق قانون، سازمان صمت موظف است تا تسهیلات و امکانات لازم برای ایجاد محل مناسب برای دفع پسماندهای صنعتی را فراهم کند.

رحمتی، سازمان صمت استان را موظف کرد تا با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی، نسبت به ایجاد شهرک تخصصی بازیافت پسماندهای صنعتی و استقرار واحدهای گروه بازیافت برای جمع‌آوری این پسماندها اقدام کند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با بیان این‌که جمع‌آوری پسماندهای شهری وظیفه ذاتی شهرداری‌ها است، گفت: هر شهرداری که در این زمینه کوتاهی می‌کند و سلامت شهروندان را به مخاطره می‌اندازد به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

در این جلسه موضوع ایجاد سایت امحای زباله در تبریز و هم‌چنین عملکرد اداره کل راهداری و بخشداری‌های استان در خصوص پاکسازی محورهای مواصلاتی بررسی شد.

آذربایجان شرقی حفاظت محیط زیست زباله سازمان نظام پزشکی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر