کد خبر: 1063068 A

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین خبر داد:

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین از افزایش ساخت و ساز غیر مجاز نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، اصغر بهنام زاده با اعلام این خبر گفت: با تلاش واحد اجرائیات و همچنین همکاری دادستانی و نیروهای انتظامی از هزار و ۲۲۷ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در سال گذشته ممانعت به عمل آمده و با متخلفان در چارچوب قوانین و مقرارت شهرداری ها برخورد شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین اظهار داشت: همچنین طی این مدت تخلفات ساختمانی که منجر به تشکیل پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شده بیش از ۳۴۸ مورد بوده است که برای رسیدگی و بررسی به این کمیسیون ارجاع داده شده اند.

بهنام‌زاده ادامه داد: همچنین هزار و ۱۰۰ مورد ساختمان در حال احداث در منطقه یک که دارای تخلفات ساختمانی بودند از سوی واحد اجرائیات شهرداری متوقف شده است.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین با تاکید بر این موضوع که در این مورد تنها شهرداری ها تاثیرگذار نیستند و سازمان های دیگر نیز نقش دارند، افزود: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر باید ادارات و سازمان های مربوط نیز همکاری کنند.

وی افزود: رویکرد شهرداری و شورای اسلامی شهر عمران، آبادانی و توسعه‌ مناطق حاشیه ‌ای و کم برخوردار و توزیع عادلانه‌ خدمات در این مناطق است که با جدیت همچنان ادامه دارد.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت: در سال گذشته تعداد ۷۴۲ مورد مجوز حفاری برای شرکت های خدمات رسان و انشعابات شهروندان صادر شده است.

بهنام زاده افزود: از این تعداد ۲۸ مورد مربوط به شرکت های خدمات رسان مانند شرکتهای آب، برق و گاز و ۷۱۴ مورد از این مجوزها مربوط به درخواست انشعاب شرکت‌های آب و فاضلاب و گاز برای انشعابات شهروندان بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین سال گذشته ۱۲ هزار و ۴۴۵ متر حفاری در نقاط مختلف منطقه یک شهرداری انجام شده است.

بهنام زاده از شهروندان خواست قبل از اقدام به هرگونه حفاری در معابر اصلی و فرعی حتما از شهرداری و سایر شرکت‌های خدمات رسان مجوز دریافت کنند تا شهرداری نیز با آگاهی از مجوزهای صادر شده بتواند به موقع با هماهنگی شرکتها نسبت به مرمت و آسفالت محل حفاری اقدام کند.

برق ساخت و ساز شهرداری گاز مدیر منطقه یک شهرداری قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر