کد خبر: 1063035 A

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی:

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی گفت: صدور گواهینامه‌ انطباق معیار مصرف انرژی در استان مرکزی سال 99 نسبت به مدت مشابه سال 98، میزان 113 درصد افزایش یافته است که بیانگر عزم جدی به بهبود کیفیت کالا و رونق تولید است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهناز جعفریان افزود: سال گذشته 34 گواهی انطباق معیار مصرف انرژی و پروانه کاربرد نشان انرژی در استان مرکزی صادر شد. شمار استانداردهای معیار مصرف انرژی برای صنایع انرژی‌ بر 39 مورد است که 34 مورد آن اجباری است.

وی ادامه داد: سازمان ملی استاندارد ایران مجری استانداردهای معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید است و اجرای این استانداردها کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی و بهینه سازی مصرف انرژی را به همراه دارد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی با ابلاغ قوانین به مراکز صنعتی مشمول مقررات استاندارد اجباری تعیین معیار مصرف انرژی، این مراکز را ملزم به اجرای این استاندارد و تعیین معیار مصرف حامل انرژی در خدمات خود کرده است.

جعفریان تصریح کرد: در صورت نداشتن اقدام برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای انرژی بر، طبق ماده 26 قانون اصلاح الگوی مصرف، جرایم سنگینی بر اینگونه واحدهای تولیدی اعمال می‌شود.

گواهینامه‌ انطباق مصرف انرژی افزایش 113 درصدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر