کد خبر: 1062994 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از افزایش تولید شیر از 600 هزارتن به 614 هزار تن در سال گذشته در استان قزوین خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل  از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، فاطمه خمسه با اعلام این خبر گفت: طی یک دهه گذشته تولید شیر همواره بین 500 هزار تن در سال بود که این میزان در سال گذشته با توسعه صنایع دامی، افزایش یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به این که یکی از مهم ترین عوامل افزایش تولید شیر در استان، افزایش تعداد واحدهای کشت و صنعت، دام‌های شیری و بهره‌برداری بهینه از هر رأس دام است، اظهار داشت: پیش بینی برای سال جاری این است که میزان تولید شیر در استان به ۶۴۵ هزارتن برسد که جهشی عظیم در صنایع دامی است.

خمسه افزود: بخش کشاورزی شرایط سختی را پیش رو داشت و با وجود تمام این مشکلات توانست شاخص اقتصادی مثبتی را در کشور محقق سازد که در نتیجه ی آن چندین واحد مکانیزه و مدرن دامی در استان قزوین افتتاح شد.

وی بیان کرد: اقتصاد بخش کشاورزی درون‌زا است و ارزیابی‌ها و آمارهای سال گذشته نشان داده است که سال 99 جهش تولید به معنای واقعی کلمه محقق و در تمام بخش‌های کشاورزی کارنامه قابل قبولی ارائه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی در پایان خاطرنشان کرد: وجود لاکتوز در شیر به لحاظ ایجاد ایمنی بالا باعث شده تا این ماده غذایی اهمیت بیشتری در سبد غذایی مردم داشته باشد که این مهم ایجاب می‌کند تا میزان تولید شیر نیز متناسب با تقاضا افزایش یابد.

استان قزوین جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان شیر کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر