کد خبر: 1062957 A

معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: با توجه به آغاز واکسیناسیون در کشور برای گروه‌های هدف و پرخطر، تولید ۴ واکسن داخلی و انجام واکسیناسیون از اواخر فصل بهار آغاز می شود.

به گزارش ایلنا، قاسم جانبابایی معاون درمان وزیر بهداشت صبح امروز در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه میهمانی ها، دید و بازدید در عید و مسافرت از عوامل اصلی پیک چهارم بیماری کرونا هستند، عنوان کرد: در این موج، سرعت ابتلا ۲ الی ۳ برابر و آمار بستری تا ۴ برابر نسبت به موج های قبلی افزایش داشته است. 

وی با ابراز رضایت از عملکرد استان در مدیریت بیماری کرونا، افزود: کارنامه و آمار و عملکرد این بیماری در استان قابل قبول است به طوری که میزان مرگ به ازای هر ۱۰ هزار نفر در استان ۱/۶ است که نسبت به آمار کشوری (که به میزان ۲/۴ است) پایین تر است.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: تعداد مراجعان به بیمارستان های استان دو برابر بیشتر از سایر استان ها بوده و میزان اقامت بیماران در بیمارستان‌های استان ۷/۷ روز است که بالاتر از میانگین کشوری ( ۶/۳ روز ) است و با وجود این میزان بستری و افزایش مراجعان، مدیریت مطلوبی توسط دانشگاه انجام شده است. 

جانبابایی تصریح کرد: استان اردبیل در بحث درمان، رهگیری و اقدامات مرتبط با طرح شهید سلیمانی جزو استان های موفق در کشور بوده است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون در کشور برای گروه های هدف و پرخطر، از آغاز تولید ۴ واکسن داخلی و انجام واکسیناسیون از اواخر فصل بهار خبر داد.

در این جلسه استاندار اردبیل گزارشی از اقدامات ستاد کرونای استان در رابطه با اعمال محدودیت ها، پیگیری و کنترل بیماری، همکاری دستگاه های عضو ستاد و اطلاع رسانی گسترده از رسانه های جمعی استان ارائه داد.

 

وزارت بهداشت کرونا بهداشت معاون وزیر بهداشت قاسم جان‌بابایی واکسن کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر