کد خبر: 1062830 A

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: با جایگزینی ابزارهای الکترونیکی، برنامه کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه‌ بیمه از ابتدای اردیبهشت ماه جاری اجرا می‌شود.

به گزارش ایلنا از اصفهان، دکتر حسین بانک افزود: با ارائه آموزش به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد ، فراهم شدن زیرساخت لازم و اجرای نسخه الکترونیک، از ابتدای اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ ، چاپ دفاتر بیمه سلامت همگانی رایگان حذف شده و این دسته از بیمه شدگان می‌توانند کلیه خدمات درمانی خود را با ارائه کد ملی به صورت الکترونیک در بخش های درمانی دولتی دانشگاهی دریافت کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا دفاتر بیمه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از خردادماه و دفاتر سایر بیمه‌شدگان شامل کارمندان دولت ، سایر اقشار و بیماران خاص ایرانیان از تیرماه جاری چاپ نمی‌شود.

 دکتر بانک تصریح کرد: در صورتی که به هر دلیلی امکان نسخه نویسی الکترونیک در مراکز فراهم نباشد، پزشکان می‌توانند تا اطلاع ثانوی بیمه‌شدگان فاقد دفترچه را با سربرگ مرکز تجویز نموده و داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک مجاز به پذیرش بیمار و ارائه خدمت با سربرگ به بیمه‌شدگان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان یادآور شد: با توجه به استمرار شیوع ویروس کرونا و الزام کاهش مراجعه بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دفاتر بیمه‌ای صندوق‌های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و بیماران خاص ایرانیان به صورت سیستمی تا پایان شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد و بیمه‌شدگان عزیز جهت اطمینان از اعتبار دفاتر خود می توانند با کد دستوری#1666* اعتبار جدید دفترچه بیمه خود را مشاهده کنند.

استان اصفهان اصفهان الکترونیک دولت سلامت بیمه سلامت ایلنا استان اصفهان بیمه سلامت استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر