کد خبر: 1062781 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد؛

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، امین حسین نقشینه گفت: امروز استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، ارتفاعات شمالی هرمزگان، جنوب چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و شرق اصفهان رشد ابر را خواهند داشت که همراه با رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقتی و حتی احتمال تگرگ خواهد بود.

وی ادامه داد: برای غرب و جنوب ارتفاعات البرز بارش پراکنده و برای شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور افزایش سرعت وزش باد را پیش بینی می‌کنیم که در پاره‌ای مناطق این باد شدید خواهد بود.

نقشینه خاطرنشان کرد: شدت بارش‌های امروز در شمال شرق سمنان، شرق خراسان جنوبی، جنوب یزد، بخش‌های مرکزی و شمالی کرمان و فارس، جنوب اصفهان، شرق کهکیلویه و بویراحمد رخ خواهد داد. فردا برای بیشتر مناطق استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود. شدت بارش‌های فردا در نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات کرمان خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی بیان داشت: از فردا تا روز شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود. دریای عمان هم جمعه و شنبه مواج خواهد بود.

وی درباره آخرین وضعیت آب و هوایی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران هم امروز کمی ابری خواهد بود. اما در برخی ساعات افزایش ابر وزش باد و حتی احتمال بارش پراکنده در برخی نقاط استان تهران وجود دارد. بیشینه دمای هوای تهران امروز بیست و هشت درجه سانتیگراد و کمینه دما شانزده درجه خواهد شد.

استان کشور تنگه هرمز رشد سازمان هواشناسی هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر