کد خبر: 1062761 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی گفت: کارگران در خصوص طرح ضد کارگری توانمند سازی و پایداری سازمان تأمین اجتماعی با تضییع حقوق بیمه شدگان مخالفت شدید دارند.

احسان سهرابی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در طرح مذکور متاسفانه صرفا راه گلوی کارگران گرفته شده است، در صورتی که باید اعلام کنم اگر منابع سازمان نگران کننده شده مدیران دولتی سازمان تأمین اجتماعی بدهی های خویش را از دولت وصول کنند ، آیا شستا الان که شفاف سازی شده است نمی تواند پوشش دهد؟  

وی گفت: در این طرح ماده ۲ میانگین سن بازنشستگی از ۲ سال به صورت پلکانی به ۲۰ سال افزایش یافته است، ظلم از این واضح‌تر یعنی کارگری ۳۰ سال بیمه بپردازد و مستمری اش حداقل دستمزد باشد.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی ادامه داد: در این طرح در ماده ۳ در خصوص سخت و زیان آور اعلام کرده که سنوات ارفاقی از ۱۰ سال به ۵ سال تقلیل کند ، بابت مشاغل گروه "الف" به ازای یکسال؛ ۳ ماه ارفاق شود و برای مشاغل گروه "ب" از یک ماه تا ۶ متغیر برای یکسال سنوات ارفاقی لحاظ شود.

وی افزود: ضمنا برای مشاغل سخت و زیان آور شرایط سنی پیش بینی شده است، برای مردان ۵۰ سال و برای زنان ۴۵ سال در نظر گرفته شده، همچنین در ماده ۶ فرآیند ادعای سابقه را سازمان تامین اجتماعی تغییر داده است که کارگران با توجه عدم تنظیم بازار کار دچار مشکلات بغرنج و عدیده ای خواهند شد.

سهرابی تصریح کرد: جای بسی تأمل است نمایندگان مجلس که متعلق به تمام اقشار هستند به صورت سطحی بدون توجه به دغدغه‌های کارگران و بیمه شدگان طرح را امضا ء کردند، این گونه طرح ها فقط فضای جامعه کارگری را ملتهب و تبعات اجتماعی دارد.

حقوق خراسان رضوی سازمان تامین اجتماعی شوراهای اسلامی مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر