کد خبر: 1062508 A

جهت کمک به روند درمان بیماران کرونایی،

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین گفت: بیمارستان صحرایی با مشارکت ارتش جهت کمک به روند درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در قزوین راه‌اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین منوچهر حبیبی با اعلام این خبر گفت: بیمارستان صحرایی قزوین با مشارکت ارتش جهت کمک به روند درمان بیماران کرونایی در محوطه بیمارستان ارتش لشگر ۱۶ زرهی استان راه اندازی شد، این بیمارستان دارای ۶۰ تخت است و امکانات و تجهیزات لازم را برای بستری بیماران کرونایی داراست.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین در آئین افتتاح و راه اندازی بیمارستان صحرایی قزوین گفت: شیوع کرونا سرعت پیدا کرده و در وضعیت قرمز قرار داریم و روزهای سختی را تجربه می‌کنیم.

وی افزود: از آذر ماه پارسال تاکنون شرایطی مانند یک هفته اخیر را نداشته ایم و شاهد بیشترین میزان بستری بیماران در بیمارستان ها بوده ایم به طوری که احتمال تکمیل ظرفیت بیمارستان ها وجود دارد از این جهت به فکر راه اندازی بیمارستان صحرایی افتادیم.

حبیبی گفت: تا زمان تزریق واکسن کرونا به ۷۰ درصد جامعه تنها راه مقابله و پیشگیری از کرونا رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی است.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان قزوین ادامه داد: بیمارستان ارتش نیز با ۳۲ تخت پیش از راه اندازی بیمارستان صحرایی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قزوین قرار گرفته بود تا از ظرفیت آن برای بستری و درمان بیماران کرونایی استفاده شود.

حبیبی همچنین گفت: تلاش داریم تا از ظرفیت بیمارستان صحرایی برای خدمات دهی به بیماران در حال ترخیص استفاده شود.

 

استان قزوین بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان بیمارستان صحرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر