کد خبر: 1062469 A

مدیرکل کتابخانه‌های استان مرکزی خبر داد:

مدیرکل کتابخانه‌های استان مرکزی گفت: با توجه به تصمیم ستاد کرونا و قرمز شدن وضعیت استان مرکزی 80 واحد کتابخانه عمومی استان مرکزی تا 10 روز آینده تعطیل هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی ثامنی افزود: در این راستا 73 کتابخانه نهادی و 7 کتابخانه مشارکتی استان مرکزی با توجه به اوجگیری کرونا تعطیل هستند و فعالیت‌های ترویجی از طریق فضای مجازی ادامه دارد.

وی ادامه داد: در شرایط قرمز کرونایی سالن مطالعه و امانت کتاب برای جلوگیری از انتقال بیماری در کتابخانه‌های استان مرکزی ممنوع است و فعالیت ها تنها از طریق فضای مجازی انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های استان مرکزی اظهار داشت: طرح تحویل کتاب در خانه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه با عنوان «پیک آگاهی» در استان مرکزی آغاز شده و علاقمندان می‌توانند در شرایط ایجاد شده از این طرح برای مطالعه استفاده کنند. مدت زمان مجاز برای امانت کتاب یک ماه تعیین شده و پس از اتمام مدت، مجدد تماس گرفته می‌شود و کتاب به کتابخانه عودت داده می‌شود.

ثامنی تصریح کرد: در اجرای این طرح تفاهمنامه‌ای با اداره کل پست استان مرکزی منعقد شده است و علاقمندان به مطالعه با سفارش کتاب، مرسوله فرهنگی خود را از پستچی تحویل می‌گیرند.

وی بیان داشت: مراحل انجام سفارش اینگونه است که فرد متقاضی با ثبت درخواست در سامانه اینترنتی www.samanpl.ir و انتخاب کتاب مورد نظر با مراجعه به سایت www.markazipl.ir  و جستجوی تلفن کتابخانه با کتابخانه تماس و ثبت سفارس انجام می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های استان مرکزی تأکید کرد: فعالیت ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در فضای مجازی ادامه خواهد داشت و در این بستر اقدامات فرهنگی انجام می‌شود و افراد می‌توانند از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها استفاده کنند.

شرایط قرمز کرونایی تعطیلی 80 کتابخانه پیک آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر