کد خبر: 1062419 A

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی اعلام کرد؛

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون، 4000 بیمار کرونایی با مراجعه به مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان از خدمات بستری و دارویی بهره‌مند شدند. این بیماران از خدمات بستری و دارویی در بیمارستان های امام خمینی اراک، شهید چمران ساوه و بیمارستان شازند استفاده کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روح الله سهرابی افزود: برای بستری بیماران کووید 19، تعداد 95 تخت بیمارستانی و 13 تخت ویژه، شامل 32 تخت ایزوله و 6 تخت ویژه در بیمارستان امام خمینی اراک، 46 تخت ایزوله و 6 تخت ویژه در بیمارستان شهید دکتر چمران ساوه و 17 تخت ایزوله و یک تخت ویژه در بیمارستان تأمین اجتماعی شازند اختصاص یافته‌ است.

وی ادامه داد: از زمان شیوع کرونا در کشور، کمیته مدیریت بحران در حوزه درمان تأمین اجتماعی استان برای مقابله با شیوع این ویروس تشکیل شده و اقدامات و راهبردهای خدماتی و مقابله‌ای انجام گرفته است. تعیین دستورالعمل‌های کاری، هماهنگی و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران، آماده‌باش 3 بیمارستان، یک پلی کلینیک تخصصی شبانه روزی و 7 درمانگاه برای خدمت‌رسانی به بیماران، از جمله اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مرکزی برای ارائه خدمت به بیماران کرونایی است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان مدیر درمان تأمین اجتماعی استان مرکزی در راستای مبارزه با ویروس کرونا، نصب بنر و دست نوشته‌های آموزشی شناخت، پیشگیری و مقابله با این ویروس در مراکز درمانی تابعه و ضدعفونی مستمر مراکز و ساختمان مدیریت درمان و اسناد پزشکی برای پیشگیری از شیوع بیماری در بین مراجعان از دیگر اقدامات این مدیریت بوده‌ است.

سهرابی تصریح کرد: کادر درمانی تأمین اجتماعی استان متعهدانه در مقابله با کرونا پای کار هستند و نام «علی شاه محمدی» پرستار بیمارستان تأمین اجتماعی امام خمینی اراک به عنوان نخستین شهید مدافع سلامت استان در اواخر تیرماه سال گذشته جاودانه شد.

4000 بیمار کرونایی مراکز درمانی تأمین اجتماعی استان مرکزی اختصاص 3 بیمارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر