کد خبر: 1062366 A

دبیر ستاد انتخابات استان همدان خبر داد:

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: پنج هزار و ۴۳۹ نفر در این استان به عنوان داوطلب انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی روستا نام نویسی کردند.

به گزارش ایلنا از همدان، ابوالقاسم الماسی روز سه‌شنبه با بیان اینکه روند ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی روستا از هشت صبح ۱۶ فروردین به شکل همزمان در سراسر کشور آغاز شد و تا یک هفته ادامه داشت، گفت: در این مدت زمان ۶۱۶ نفر در شهرستان همدان، ۹۴۶ نفر در ملایر، ۷۸۱ نفر در نهاوند، ۷۹۴ نفر در کبودراهنگ، ۴۲۸ نفر در رزن، ۱۹۸ نفر در درگزین، ۳۹۲ نفر در شهرستان بهار، ۴۵۰ نفر در اسدآباد، ۵۹۵ نفر در تویسرکان و ۲۸۹ نفر در فامنین نام نویسی کردند.

وی افزود: در مجموع تا پایان زمان ثبت نام پنج هزار و ۴۳۹ داوطلب برای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستا‌ها در استان همدان نام نویسی کرده اند که نسبت به دوره پنجم ۲.۷ درصد افزایش داشته است.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان ادامه داد: ۲۰۴ نفر معادل ۳.۸ درصد از داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی روستا در استان همدان را زنان تشکیل می‌دهند که نسبت به دور پنجم ۱.۶ درصد استقبال بانوان برای حضور در انتخابات شورا‌های اسلامی افزایش داشته است.

الماسی افزود: پنج وکیل، چهار استاد دانشگاه، پنج پزشک، ۹۵ کارمند، ۹۹ فرهنگی، ۵۳۰ کشاورز و ۲ هزار داوطلب دارای شغل آزاد و روحانی، بیکار و سایر مشاغل برای ششمین دوره شورا‌های اسلامی روستا در استان همدان ثبت نام کردند.

وی گفت: چهار روش برای ثبت نام داوطلبان پیش بینی شده بود با این وجود ۹۳.۶ درصد داوطلبان به صورت حضوری و مابقی با استفاده از روش الکترونیکی و غیرحضوری برای ثبت نام در انتخابات اقدام کردند.

دبیر ستاد انتخابات استان همدان تأکید کرد: استعلام وضعیت داوطلبان شورای روستا از روز گذشته آغاز شده و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد و پس از آن بررسی صلاحیت آن‌ها در هیات اجرایی صورت می‌گیرد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا، بیست و هشتم خرداد امسال برگزار می‌شود.

استاد دانشگاه استان همدان انتخابات پزشک روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر