کد خبر: 1062309 A

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین عنوان کرد؛

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: 90 درصد از کسبه و بازاریان قزوینی در پیشبرد طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که در راستای حفاظت از سلامت جامعه در حال اجراست، همکاری داشته‌‌اند.

به گزارش ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی، درباره وضعیت محدودیت‌های کرونایی گفت: 90 درصد از کسبه و بازاریان قزوینی در پیشبرد طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که در راستای حفاظت از سلامت جامعه در حال اجراست، همکاری داشته‌‌اند.

جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین ادامه داد: اصنافی که در اجرای محدودیت‌ها همکاری لازم را ندارند باید تجدید نظر کنند درغیر این صورت با آن‌ها مطابق با قانون برخورد خواهد شد.

وی افزود: با توجه به قرار داشتن تمام استان در وضعیت قرمز کرونایی به جز مشاغل گروه یک که شامل کسب و کارهای ضروری است، سایر گروه‌های شغلی ۲ و ۳و ۴ تعطیل هستند، همچنین تمامی فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و هرگونه تجمع در سطح استان ممنوع است.

این مسئول عنوان کرد: ممنوعیت ترددها از ساعت ۱۰ شب تا ۴ صبح همچنان ادامه داشته و کنترل ترددها از طریق دوربین‌های نظارتی و همچنین حضور پررنگ پلیس در محورها و خیابان‌های پرتردد و شلوغ انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در شب گذشته هزار و ۴۶۴ خودرو که محدودیت‌های تردد شبانه را  رعایت نکردند توسط پلیس و دوربین‌های نظارتی مشمول جریمه یک میلیون تومانی و ۲۰۰ هزار تومانی شدند.

حبیبی اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی صنفی در سطح استان صورت گرفته که ۱۹ مورد به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی منجر به پلمپ واحد شده است.

وی گفت: کنترل ترددها و اجرای محدودیت‌های مشاغل، محدود کردن بازار گردی‌ها، اجتناب از دور همی‌های فامیلی و مسافرت مهم‌ترین راه‌کارهای قطع زنجیره  ویروس کرونا در جامعه به شمار می‌رود.

 

استان قزوین جامعه دوربین سلامت قانون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر