کد خبر: 1062278 A

طی سال گذشته صورت گرفت؛

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته مبلغ ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به آسیب‌دیدگان حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی پرداخت شد.

به گزارش ایلنا از قزوین، علیرضا خزائلی با اشاره به اقدامات ارائه شده برای آسیب دیدگان از کرونا گفت: برای جبران خسارت ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته مقدار ۱۳۲ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به آسیب‌دیدگان حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی پرداخت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ابراز کرد: شیوع ویروس منحوس کرونا بیشترین آسیب و خسارت مالی را به مشاغل مرتبط با این اداره کل در حوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی وارد کرد، برای جبران بخشی از این خسارت‌ها در قالب دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا تسهیلات ویژه‌ای پرداخت شد.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۶۸ فقره پرونده تشکیل شده حوزه گردشگری ۱۱۴ پرونده شامل مراکز اقامتی، واحد‌های پذیرایی، دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری است که ۸۶ میلیارد ریال، تسهیلات حمایتی خود را دریافت کردند و پرونده سایر متقاضیان نیز توسط بانک‌های عامل در دست بررسی قرار دارد که امیدواریم با همکاری بانک‌ها در پذیرفتن ضامنین، تسهیلات پرونده‌های باقی مانده نیز در اسرع وقت پرداخت شود.

این مسئول عنوان کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان صنایع‌دستی و فعالان این عرصه از مجموع ۳۲۵ پرونده متقاضی دریافت تسهیلات این حوزه از ۲۹۴ پرونده با اشتغال ۴۷۵ نفر حمایت و ۴۶ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی به متقاضیان پرداخت شده است.

وی در پایان گفت: با توجه به آسیب جدی وارد شده به صنعت گردشگری و مشاغل مرتبط با حوزه صنایع‌دستی استان، امیدواریم با پرداخت تسهیلات به این واحد‌ها بخشی از خسارات آنها جبران شده و منابع مالی تزریق شده به جلوگیری از تعطیلی و ادامه فعالیت تاسیسات گردشگری و کارگاه‌های صنایع‌دستی کمک کند.

استان قزوین اشتغال صنایع دستی و گردشگری گردشگری و صنایع دستی ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر