کد خبر: 1062080 A

معاون شهرداری اصفهان:

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت: در برنامه اصفهان 1405 یکی از نقاط تمرکز، کاهش آلاینده ها است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، آیین تبادل تفاهم نامه همکاری بین شهرداری اصفهان و سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان به منظور فراهم آوردن فرصتی مناسب برای صاحبان ایده های نوآورانه و دانش آموختگان دانشگاهی انجام شد.  

معاون برنامه‌ ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در این جلسه با بیان اینکه این تفاهم نامه می‌تواند باب جدیدی را در بخش محیط زیست شهر اصفهان باز کند، اظهار کرد: در برنامه اصفهان 1405 یکی از نقاط تمرکز، کاهش آلاینده ها است و به جز بحث حمل و نقل که یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام شود، حوزه های پسماند، فضای سبز و مشاغل مزاحم شهری باید توسط معاونت خدمات شهری مدیریت می شود.

علیرضا صادقیان تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان یکی از متولیان موثر در حوزه محیط زیست شهر است؛ بنابراین تبادل این تفاهم نامه در جذب تمام علاقه مندانی که درصدد هستند با نگاه علمی اتفاقات موثری در محیط زیست شهر رقم بزنند، بسیار مفید خواهد بود.

استفاده از ظرفیت‌ های علمی مرکز رشد کشاورزی اصفهان

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه استفاده از ظرفیت ‌های علمی و به روز مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان همواره مورد تاکید مدیریت شهری است، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که منجر به بهبود فرآیند کیفی کار در بخش خدمات شهری می ‌شود، دانش و تکنولوژی در اختیار مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی است.  

حسین امیری با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های زیست محیطی و کاهش آلاینده‌ها در برنامه اصفهان ۱۴۰۵ مورد توجه است، گفت: شهرداری می ‌تواند از ظرفیت‌ های علمی مرکز رشد کشاورزی اصفهان استفاده کند؛ به عنوان مثال در سازمان مدیریت پسماند، کیفیت کود تولیدی حاصل از پسماندها را بهبود ببخشد تا آلایندگی‌ های زیست محیطی کاهش یابد.

وی افزود: همچنین استفاده از دانش مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی می ‌تواند با توجه به تنوع محصولات توزیعی در بازارهای روز کوثر تاثیرگذار باشد. 

 نیاز امروز کشور حرکت بر محور دانایی است

مدیر مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان اصفهان در ادامه این جلسه با بیان اینکه مسیر پیشرفت کشور از شرکت های دانش بنیان و ایده های فن آورانه می گذرد، اظهار کرد: بنابراین لازم است حمایت و پشتیبانی های لازم در مجموعه های دولتی که دارای امکانات هستند از این شرکت ها به عمل بیاید.  

علی اصغر شهابی اضافه کرد: مجموعه مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی احساس کرد کمبودهایی در استان در زمینه های مراکز رشد تخصصی وجود دارد، به همین منظور مجموعه علمی تخصصی مرکز رشد مراکز کشاورزی و منابع طبیعی و محیط زیست در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان تاسیس شد و چندین سال است که در حال فعالیت است که با استقبال خوب جوانان و کسانی که دارای ایده های خلاقانه هستند مواجه شد.

مدیر مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه مجموعه مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و منابع طبیعی دارای 40 شرکت،‌80 نفر عضو هیات علمی و 130 نفر محقق است، ادامه داد: این ظرفیت عظیم می تواند امکانات و پشتیبانی خوبی از جوانان دارای ایده های خلاقانه داشته باشد.

اصفهان جهاد کشاورزی سرمایه شهرداری برنامه ریزی شهرداری اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر