کد خبر: 1061963 A

درخواست رئیس اتاق بازرگانی البرز از مونسان:

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با بیان اینکه استان البرز ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری صنعتی دارد، گفت: انتظار ما این است که این فعالیت با حمایت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رونق یابد.

به گزارش ایلنا از البرز، پرهام رضایی در دیدار با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که با حضور برخی از اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی استان البرز در محل این وزارتخانه برگزار شد با تبریک سال 1400 اظهار داشت: سال گذشته روزهای پرچالشی را سپری کردیم، امیدواریم که سالجاری با سال قبل متفاوت باشد.

وی در ادامه با اشاره به وجود بیش از 3500 واحد صنعتی در البرز، گفت: البرز قطب تولید دارو و صنایع غذایی کشور است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز با تاکید بر اینکه صنایع بزرگ و توانمند زیادی در استان البرز فعال است، افزود: این ظرفیت‌های ویژه صنعتی در البرز فرصتی خوبی برای پایه ریزی گردشگری صنعتی در این استان است.

وی با بیان اینکه حوزه گردشگری در البرز علی رقم همه اقدامات انجام شده مغفول مانده است از ضرورت توجه به برگزاری تورهای گردشگری در قالب بازدیدهای تجار و هیات‌های داخلی و خارجی از ظرفیت های صنعتی البرز سخن گفت.

رضایی ادامه داد : در حال حاضر تلاش‌های درخور و شایسته ای توسط مدیرکل میراث فرهنگی استان برای تقویت این حوزه و حضور توانمندتر فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری انجام شده است.

وی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا در یک سال قبل ضربه سنگینی به اقتصاد وارد کرد، از طرفی دید مردم نسبت به مقوله هایی مانند فرهنگ در حال تغییر است و باید تمهیداتی اندیشید تا در قالب آن با مشارکت و ورود بخش خصوصی، میراث فرهنگی و گردشگری ایران حفظ شود.

رئیس اتاق بازرگانی البرز با تاکید بر ضرورت توجه به اصلاح قیمت گذاری صنایع دستی تولید کشورمان در راستای کمک به فعالان این عرصه، افزود: در این زمینه استفاده از برگزاری نمایشگاه‌های مجازی در دوران همه گیری کرونا فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های صنایع دستی ایرانی است.

وی عنوان کرد: مدل تجارت در دنیا در حال تغییر است؛ در نتیجه مدل کار در دو حوزه میراث فرهنگی و صنایع نیز باید بر این اساس تغییر کند.

وزیر میراث فرهنگی و گردشگری رییس اتاق بازرگانی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر