کد خبر: 1061956 A

معاون استاندار خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با ساخت ۶ کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان‌های کلات، درگز، سبزوار، تربت حیدریه، قوچان، سرخس و ۲ کشتارگاه در فریمان شمار کشتارگاه‌های صنعتی دام در خراسان رضوی به ۱۲ مرکز می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید کمال الدین میرجعفریان در نشست کارگاه ساماندهی کشتارگاه‌های دام خراسان رضوی در مشهد اظهار کرد: هم اینک شهرستانهای نیشابور، مشهد، فریمان و تربت جام دارای کشتارگاه صنعتی دام هستند و امسال کشتارگاه‌های درگز و شمال شهر مشهد در جاده کلات نیز به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: هم اینک ۳۶ کشتارگاه سنتی دام در خراسان رضوی وجود دارد که سیاست استان تبدیل آنها به کشتارگاه‌های صنعتی پیشرفته به صورت منطقه‌ای و تعطیل شدن کشتارگاه‌های سنتی است که در این راستا باید هشت کشتارگاه‌ صنعتی تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری کامل رسیده باشد.

وی گفت: برای ساخت دومین کشتارگاه صنعتی دام در فریمان مقرر شد مجوز برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه داده شود تا این کشتارگاه ساخته و تا یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.

میرجعفریان افزود: به خاطر ماهیت توریستی شهرستان طرقبه - شاندیز و وجود استراحتگاه‌ها و رستوران‌های مختلف، میزان کشتار دام در آن زیاد است و دام این شهرستان در ۲ کشتارگاه سنتی کشتار می‌شود و از سوی دیگر شهرستان گلبهار در جوار طرقبه - شاندیز نیز کشتارگاه سنتی یا صنعتی ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در این راستا مقرر است با محوریت فرمانداری چناران، ظرف ۲ هفته سرمایه‌گذار بخش خصوصی به منظور ایجاد کشتارگاه در غرب مشهد و پاسخگویی به نیاز ۲ شهرستان گلبهار و طرقبه شاندیز معرفی شود تا زمینه ایجاد آن فراهم شود.

وی بیان کرد: شهرستان تربت حیدریه بارانداز دام در خراسان رضوی است و کشتارگاه صنعتی ندارد از این رو مقرر شد فرمانداری آن شهرستان سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه را معرفی کند و تسهیلات لازم در اختیار وی قرار دهد تا کشتارگاه صنعتی ظرف ۶ ماه در این شهرستان ساخته شود و به بهره‌برداری برسد.

میرجعفریان افزود: فرمانداری زبرخان هم تقاضای ایجاد کشتارگاه صنعتی در این شهرستان را دارد و هم اینک سه کشتارگاه سنتی در زبرخان فعال است اما با توجه به گردشگر پذیر بودن این شهرستان، نیاز به ایجاد کشتارگاه صنعتی وجود دارد که مقرر شد فرمانداری طرح توجیهی – اقتصادی برای ایجاد این کشتارگاه را تهیه کند تا در کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های استان بررسی شود و به نتیجه منتهی شود.

بخش خصوصی جاده خراسان رضوی سرمایه گذاری بخش خصوصی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر