کد خبر: 1061826 A

مدیر کار آفرینی و اشتغال استان خبر داد:

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون خراسان رضوی گفت: ۸۶ درصد از کل متقاضیان دریافت کننده تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا موفق به دریافت تسهیلات شده‌ اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی حسین‌ پور پاکزاد مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در خصوص میزان تسهیلات مشاغل آسیب دیده از کرونا در سال ۹۹ گفت: بر اساس گزارش مورخ ۱۶ فروردین امسال مجموعا تعداد ۳۷ هزار و ۷۳۷ مورد درخواست با جمع مبلغ ۲/۸۲۶ میلیارد تومان توسط کسب و کار‌ها به بانک‌ های عامل ارسال شده است.

وی افزود: تعداد ۱۴ گروه کسب‌ و کار مشمول دریافت تسهیلات دوره کرونا شده‌اند که ذیل این ۱۴ گروه حدود ۵۰۰ فعالیت مختلف با اعلام دستگاه‌ های اجرایی صادر کننده مجوز فعالیت و مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مشمول دریافت تسهیلات بودند.

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در خصوص آمار دریافت تسهیلات ادامه داد: ۸۶ درصد از کل درخواست‌ هایی که متقاضیان به بانک‌ های عامل ارسال کرده‌ اند، موفق به دریافت تسهیلات شده‌ اند.

پاکزاد بیان کرد: اشتغال موجود در کسب و کار‌هایی که تسهیلات دریافت کرده‌اند حداقل ۶۳ هزار و ۶۷۳ نفر بوده که بر اساس اطلاعات سازمان تامین اجتماعی و یا اعلام دستگاه‌ های اجرایی برای موارد خود اشتغالی بوده است.

وی تصریح کرد: البته با مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، برای سه گروه کسب و کار‌های حوزه گردشگری، ورزش و جوانان و فرهنگ و هنر، تسهیلات به صورت بنگاه محور نیز پرداخت شده است یعنی تسهیلات بر اساس ویژگی‌ها و هزینه‌ های بنگاه کسب و کار با مبالغ بیشتر پرداخت شده و بر اساس تعداد اشتغال محاسبه نشده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در مورد زمان پرداخت این تسهیلات تاکید کرد: پرداخت تسهیلات و مهلت‌های زمانی تعیین شده بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا است.

پاکزاد اظهار کرد: مهلت ارسال درخواست متقاضیان به بانک‌ های عامل بر اساس آخرین مصوبات، تا پانزدهم اسفند ماه سال ۹۹ بوده و پرداخت و تعیین تکلیف درخواست‌ های دریافت شده توسط بانک‌ ها نیز، حسب مصوبات به طور کامل برای تمام درخواست‌ های ارسال شده در مهلت مقرر باید انجام شود.

اشتغال خراسان رضوی سازمان تامین اجتماعی گردشگری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا