کد خبر: 1061815 A

در آستانه ماه مبارک رمضان؛

رئیس سازمان صمت استان قزوین گفت: طرح نظارتی ویژه ماه رمضان همزمان با سراسر کشور با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار در این ماه در سطح استان آغاز شد.

به گزارش ایلنا از قزوین، عزیزالله افضلی گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان و افزایش تقاضای مردم برای تأمین برخی از کالاها، به‌ویژه مواد لبنی، پروتئینی، برنج، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پر مصرف مرسوم در این ایام، طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان در استان اجرا می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان قزوین ادامه داد: فعالیت تیم‌های بازرسی سازمان صمت و اتاق اصناف در این ایام تشدید می‌شود و این طرح با هدف صیانت از حقوق مصرف کنندگان و با رویکرد پیشگیری و پایش مستمر بازار و توجه ویژه به موضوع تأمین و توزیع کالاهای پرمصرف در ماه مبارک رمضان همزمان با سراسر کشور در سطح استان آغاز شده است.

وی ابراز کرد: تسهیل و تسریع در دسترسی مردم به کالاهای مورد نیاز با قیمت مصوب و مناسب، نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی، توزیعی و خدماتی و برخورد با تخلفات احتمالی با همکاری اتاق‌های اصناف و سایر دستگاه‌های نظارتی از دیگر اهداف اجرای این طرح به شمار می‌آید.

این مسئول افزود: اقلام نظارتی مورد تاکید در این طرح شامل خرما، برنج، قند و شکر، شیرینی‌های پرمصرف، اقلام لبنی و پروتئینی است و لازم است تمام صنوف با بازرسان در اجرای این طرح همکاری داشته باشند.

وی عنوان کرد: رعایت نرخ‌های مصوب و سود قانونی، نصب برچسب قیمت بر روی تمامی کالاها و صدور فاکتور رسمی در قبال فروش کالا از جمله موارد مورد تاکید در اجرای این طرح بوده و تمام صنوف ملزم به رعایت آن هستند.

افضلی ادامه داد: در طرح مذکور برنج وارداتی هندی به نرخ ۱۸۵ هزار ریال، برنج وارداتی تایلندی به قیمت ۱۲۵ هزار ریال، شکر خانوار بسته بندی یک کیلوگرمی ۸۷ هزار ریال، گوشت قرمز منجمد ۸۰۰ هزار ریال و روغن نباتی مطابق نرخ مصوب جهت تنظیم بازار عرضه می‌شود.

وی درپایان گفت: ستاد خبری سازمان صمت نیز همزمان با اجرای طرح بصورت شبانه روزی فعال خواهد بود و مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، شکایات خود را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان برای رسیدگی اعلام کنند.

استان قزوین حقوق ماه رمضان ماه مبارک رمضان مصرف کنندگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر