کد خبر: 1061749 A

معاون استانداری قزوین به ایلنا خبر داد:

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین گفت: در مجموع 4 هزار و 633 داوطلب برای شورای روستایی ثبت نام کردند که 95 درصد از آنها آقا و 5 درصد نیز از بانوان هستند.

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین گفت: تعداد داوطلبین عضویت در شورای روستایی استان به نسبت دوره گذشته 7 درصد افزایش داشته است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین ادامه داد: ثبت نام از داوطلبین ساعت 24 شب گذشته به اتمام رسید و در مجموع 4 هزار و 633 داوطلب برای شورای روستایی ثبت نام کردند که 95 درصد از آنها آقا و 5 درصد نیز از بانوان هستند.

وی عنوان کرد: در تمام روستاهای واجد شرایط برگزاری انتخابات شورای روستایی، بیش از حد نصاب داوطلب حتی تا حدود 2 تا 3 برابر عضویت در شورا وجود داشت.

این مسئول ابراز کرد: 83 درصد داوطلبین بصورت غیرحضوری و 17 درصد بصورت حضوری نسبت به ثبت نام اقدام کردند و میزان ثبت نامی‌ها گویای حضوری پرشور بود.

وی ادامه داد: در دوره گذشته انتخابات شوراها 28 روستا به حدنصاب برگزاری انتخابات شورای روستایی نرسیده بود، اما در این دوره تمامی روستاهای واجد شرایط دارای شورای اسلامی خواهند شد.

حبیبی درپایان گفت: بیشترین میانگین سنی داوطلبین 46 تا 50 سال است و 16 درصد آنها سابقه عضویت در شورای پیشین را را دارند و در مجموع می‌توان گفت استقبال این دوره کم نظیر بود.

انتخابات شورای اسلامی معاون سیاسی روستا انتخابات شوراها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر