کد خبر: 1061736 A

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن حمایت از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: این سازمان پیگیر مسائل و چالش های موسسه در استان و‌ کشور بوده و برای حل و فصل آن ورود می کند.

به گزارش ایلنا از البرز، حجت الاسلام حسن درویشیان با حضور در موسسه رازی و بازدید از بخش‌های مختلف با همراهی علی اسحاقی رئیس، معاونین موسسه و علی کمالی زاده شهردار کرج، اظهار کرد: موسسه رازی و محصولاتی که در این مجموعه تولید می شود، خط مقدم تحقق منویات رهبری در حوزه پدافند غیرعامل است به ویژه اینکه کشور ما با تهدیدات متعدد در بحث بیوتروریسم مواجه است و همواره از این سمت مورد تهدید قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اقداماتی که تاکنون در زمینه ساخت واکسن کووید ۱۹ و مقابله با پاندمی کرونا در کشور انجام شده از مهمترین مصادیق پدافند غیرعامل است، تاکید کرد: سیاست نظام و تاکید رهبر معظم انقلاب بر تولید، از مصادیق اشاره شده در اقتصاد مقاومتی است و واکسن و محصولات سلامت محور از مهم‌ترین آنها محسوب می شود.

حجت الاسلام درویشیان افزود: اقدامات موثری نیز که سال گذشته در زمینه تولید اقلام بهداشتی مقابله با این ویروس و ساخت واکسن انجام شد از مصادیق بارز جهش تولید بوده که امید است با رفع موانع تولید، شاهد سرعت بیشتری در کنترل این بیماری باشیم. 

 رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه این سازمان از بدو شیوع بیماری بر پیشگیری تاکید و برای تامین داروهای مورد نیاز و ترخیص مواد‌ اولیه لازم از گمرک اقدام کرد، گفت: همواره و به ویژه در شرایط امروز حمایت از  تولید واکسن به عنوان یک محصول استراتژیک، ضرورت و اصلی مهم محسوب می شود و نباید به واردات واکسن اتکا کنیم. خوشبختانه موسسه رازی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)و انستیتو پاستور هم تاکنون اقدامات خوبی انجام داده اند، حتی می توانیم به صادرات واکسن های خود فکر کنیم که امنیت پایدار و ارزآوری برای کشور به همراه دارد. 

وی دستیابی به دانش فنی تولید واکسن و دارو در کشور را با اهمیت خواند و اظهار کرد: ظرفیت های بسیار خوبی در کشور در زمینه تولید محصولات سلامت محور وجود دارد که نیازمند هم افزایی و به اشتراک گذاری دانش فنی مجموعه های تولیدی و تحقیقاتی است زیرا موجب صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه ها و افزایش سرعت در کارها می شود.

ایمنی واکسن رازی کوو پارس، امیدوار کننده است

رئیس سازمان بازرسی کشور در ادامه به اهمیت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی اشاره کرد و با بیان این که موسسه رازی مجموعه ای با یک قرن قدمت و فعالیت های تحقیقاتی گسترده است و هزینه کرد در این مجموعه ها و فعالیت های تحقیقاتی، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، گفت: واکسن رازی کوو پارس که ساخت این موسسه است، طبق گفته محققان و سازندگان آن از ایمن ترین واکسن های ساخته شده برای کووید ۱۹ محسوب می شود و این نکته ای بسیار امیدوار کننده است. 

رئیس سازمان بازرسی کشور در ادامه سخنانش، هدف از این بازدید را حمایت از مجموعه های تولیدکننده واکسن و رفع موانع تولید در این مجموعه ها نام برد و قول پیگیری برای رفع و‌حل و فصل مسائل و چالش های موسسه رازی در استان و کشور داد و افزود: موضوعاتی مانند مسئله موسسه رازی و شهرداری کرج و واردات واکسن های مشابه تولید داخل حتما از سوی سازمان بازرسی کشور پیگیری خواهد شد تا موسسه رازی با یک قرن سابقه تحقیق و تولید واکسن، با جدیت و سرعت بالاتری به فعالیت های خود بپردازد.

وی تصریح کرد: این جزء سیاست های نظام و قانون است که محصولات مشابه تولید داخل حق واردات ندارند و رهبری نیز بر آن تاکید ویژه دارند. این اقدام، عملی مضموم است که به تولید داخل صدمه می زند و تولید کننده را بی انگیزه می کند.

ضرورت انجام تعهدات شهرداری کرج نسبت به موسسه رازی

حجت الاسلام درویشیان در خصوص عدم انجام تعهدات شهرداری کرج در پاسخ به شهردار کرج که علت این موضوع را تحریم ها و تورم اعلام کرد، این مشکلات را مربوط به شهرداری دانست و تصریح کرد: نباید این موارد در کارکرد و فعالیت های موسسه رازی تاثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه در این شرایط بسیاری برای تحریم راه حل هایی یافتند و در صورت لزوم شهرداری کرج نیز باید از این رویه استفاده می کرد، افزود: باید هرچه سریعتر جلسه ای مشترک با حضور طرفین در جهت انجام توافقات صورت پذیرد و منابع لازم برای ادامه پروژه های نیمه کاره در اختیار موسسه رازی قرار گیرد چرا که یک روز تاخیر در اجرای این پروژه ها کشور را متضرر خواهد کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف این امر به نفع شهرداری نیز هست چراکه کار عقب افتاده چندین ساله را ماندگار می کند، خاطرنشان کرد: لازم است نتیجه این جلسه حتما برای بنده ارسال شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور موسسه رازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر