کد خبر: 1061688 A

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین از مبارزه با آفت ملخ مراکشی در ۱۷ هزار هکتار از مزارع و باغ های شهرستان قزوین خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قزوین مجید اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: تاکنون عملیات مقابله با این آفت در سطح نزدیک به ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان قزوین به ویژه در طارم سفلی انجام شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی افزود: با هدف مقابله با این آفت و جلوگیری از خسارت به اراضی کشاورزی، عملیات پایش، ردیابی و سم پاشی علیه آن در مناطق دارای آلودگی به انجام رسیده است.

وی اظهار کرد: ملخ های مراکشی به دلیل توانایی بالا برای تخریب محصولات تهدیدی برای امنیت غذایی به شمار می روند که در صورت عدم توجه به مقابله با این آفت، ملخ مراکشی می تواند خسارت قابل توجهی را به مزارع وارد کند.

اسماعیلی ضمن بیان اینکه این آفت خسارت زیادی به اراضی کشاورزی به ویژه مزارع غلات وارد می کند از کشاورزان درخواست کرد تا در صورت مشاهده ملخ مراکشی در اراضی خود، موضوع را برای پیگیری لازم به منظور مقابله با این آفت به مراکز خدمات جهاد کشاورزی منطقه خود اطلاع دهند.

 

جهاد کشاورزی روابط عمومی کشاورزی امنیت سم پاشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر