کد خبر: 1061514 A

عضو شورای شهر اصفهان خواستار شد؛

نماینده مردم اصفهان در شورای شهر گفت: پیش بینی می شود اگر واکسیناسیون عمومی برای ایمنی در برابر ویروس کرونا در ایران طبق روال کنونی پیش برود، ۱۰ سال طول می کشد تا این اقدام صورت گیرد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، احمد زندآور با بیان اینکه چند روزیست که با شیوع موج چهارم کرونا در کشور روبرو شده ایم ادامه داد: به گفته متخصصان، واکسیناسیون عمومی و اعمال محدودیت های کرونایی رمز پیروزی دربرابر این ویروس است و کشورهایی که همزمان در چند جبهه برای مبارزه با کرونا عمل می کنند می توانند در مبارزه با این بیماری موفق شوند.

 وی تصریح کرد:  قرمز شدن اکثر شهرهای کشور مسئله غیرقابل پیش‌بینی نبود؛ متاسفانه در شلوغی های بازار در آخر سال، مهمانی ها، دورهمی ها و برگزاری مراسم های مختلف انتقال بیماری صورت گرفته است و اگر در دو هفته تعطیلات نوروز محدودیت ایجاد می‌شد مطمئنا وضعیت ما بسیار بهتر از شرایط کنونی بود.  

رئیس کمیسیون حمل و نقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد:تعطیل کردن شهر ضربه های فراوانی به اقتصاد کشور و مردم می زند، اما در هر صورت سلامت شهروندان مهم تر از هر مسئله‌ای است.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر روند واکسیناسیون عمومی می بایست تسهیل و تسریع شود، چراکه پیش‌بینی می شود اگر واکسیناسیون عمومی در ایران طبق روال کنونی پیش برود، ۱۰ سال طول می کشد تا این اقدام صورت گیرد.

زندآور افزود: موضوع واکسیناسیون عمومی و حمایت از افراد آسیب دیده از تعطیلی مشاغل با وجود شرایط سخت اقتصادی و تحریم ها  از مسائل بسیار مهمی است که می بایست تمام ارکان نظام در کنار هم و با همکاری و مجاهدت در رفع آن کوشا باشند تا بتوانیم از شرایط سخت کنونی عبور کنیم و در غیر این صورت شرایط بسیار ناگواری را در آینده تجربه خواهیم کرد.

 

 

 

اصفهان ایران شورای شهر واکسیناسیون ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر