کد خبر: 1061217 A

ارجمند در گفت و گو با ایلنا خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، از افتتاح نمایشگاه‌ مجازی مرگ در نمک، روایت باستان‌شناسانه از سرزمین پارس به میزبانی موزه معدن و دانشگاه بوخوم آلمان خبر داد.

امیر ارجمند مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، با اعلام این خبر، به خبرنگار ایلنا در زنجان اظهار داشت: در این نمایشگاه مجازی تصاویر و طرح­‌های گرافیکی از مراحل کشف مردان نمکی، نتایج تحقیقات ایران و آلمان در مورد مردان نمکی پارچه‌ها، لباس‌ها و آثار چرمین، مراحل مرمت اشیاء و مردان نمکی در ایران و آلمان و تصاویر و ویدیوهایی از مراحل فعالیت‌ها و یافته‌های معدن نمک چهرآباد زنجان منتشر شد.

unnamed

ارجمند، ادامه داد: : این نمایشگاه‌های مجازی از ۱۸ فروردین رأس ساعت ۱۸: ۳۰ به‌صورت همزمان در ایران و آلمان با سخنرانی پروفسور استفان بروگرهاف رئیس موزه بوخوم آلمان، ایزابل فایفر-پوانسگن وزیر فرهنگ ایالت نوردراین- وستفالن، هانس-اودو موتسِلسفیر آلمان در تهران، باربل برگهوف لوودوپا رئیس هیئت‌امنای موزه معدن بوخوم، پروفسور توماس اشتولنر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی کشور، محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی، جبرییل نوکنده رئیس‌کل موزه ملی ایران با حضور مقامات فرهنگی دو کشور آغاز به کار کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، گفت: این نمایشگاه‌ها به‌صورت رایگان و با پیوند مرگ در نمک، روایت باستان‌شناسانه از سرزمین پارس در وبگاه موزه معدن آلمان در بوخوم به آدرس https://tod-im-salz.de به مدت یک سال در دسترس علاقه‌مندان خواهد بود.

وی، افزود: در این افتتاحیه ویدیویی در حوزه پژوهش، حفاظت و مرمت مردان نمکی توسط ابوالفضل عالی مسئول پروژه مردان نمکی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان، شهرزاد امین شیرازی هیئت‌علمی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی_فرهنگی و ساسان سعیدی مسئول گرافیست دانشگاه بوخوم آلمان ارائه شد. این آثار به‌زودی صورت فیزیکی در موزه فرانکفورت به نمایش گذاشته خواهند شد.

افتتاح مرگ در نمک نمایشگاه‌ مجازی زنجان در آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر