کد خبر: 1061116 A

توسط اداره کنترل بازرسی کشتی‌ها صورت گرفت؛

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بازرسی دو هزار و 529 فروند انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی توسط اداره کنترل بازرسی کشتی ها طی سال 99 در بنادر استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، اسماعیل مکی زاده گفت: از مجموع شناورهای بازرسی شده در سال 99 حدود دو هزار و 79 فروند شناور ایرانی و 450 فروند نیز شناور خارجی بوده که انواع شناور کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی را شامل شده است.

وی اظهار کرد: از مجموع شناورهای مورد بازرسی قرار گرفته دو هزار و 35 فروند دارای نواقص بودند که از این میزان هزار و 673 فروند شناور ایرانی با 71 درصد نقص و 362 فروند نیز شناور خارجی با 80 درصد نقص بوده که تا بازرسی مجدد مکلف به رفع نقص شدند .

این مقام مسئول عمده نواقص مورد تذکر در شناورهای کنوانسیونی را گواهینامه ها، کتب و نشریات دریایی، ماشین آلات ، کنوانسیون کاردریایی ، تهویه و سند شناسایی خدمه عنوان کرد و افزود: این نواقص پس از اعلام ، رفع نواقص و پس از بازررسی مجدد، برای شناورهای مذکور مجوز دریانوردی صادر شده است .

وی به نواقص یافت شده در شناورهای غیر کنوانسیونی نیز اشاره کرد و ادامه داد: به دلیل نوع متفاوت ساختار و فعالیت در این شناورها نواقصی چون گواهی بیمه نامه، حلقه نجات، کپسول اطفا حریق، گواهینامه شایستگی پرسنل، جلیقه نجات و... مورد بازدید قرارگرفته و تا رفع عیوب از استمرار فعالیت شناور ممانعت بعمل آمد.

به گفته مکی زاده با توجه به حساسیت و اهمیت ایمنی شناورهای مسافری هر ساله مطابق با سیستم مدیریت یکپارچه؛ این اداره کل از ابتدای آذرماه لغایت 25 اسفندماه (زمان شروع طرح نوروزی) چهار مورد بازرسی خاص و ویژه علاوه بر بازرسی های جاری شامل 2 مورد بازرسی گسترده و 2 مورد بازرسی متمرکز (شامل تجهیزات ایمنی و توانمندی های خدمه برای سال جاری) از کلیه شناورهای مسافری و لندینگ کرافتها حامل خودروهای سرنشین دار صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: به تعداد760 مورد بازرسی اولیه ومجدداز شناورهای مذکور بمنظورارتقا هرچه بیشتر استانداردهای فنی و ایمنی آنها در مواجهه با کثرت مسافرت‌های دریایی در پایان سال صورت گرفته است .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی  هرمزگان از دیگر اقدامات  عمده افسران کنترل و بازرسی کشتی های استان اجرای الزامات کنوانسیون MLC2006 کنترل چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به ویروس COVID-19 توسط خدمه شناورهای وارده به بنادر استان بر روی عرشه کشتی ها و همچنین  رسیدگی به شکایات 53 دریانورد ایرانی و خارجی وکمک به آنها برای رسیدن به حق و حقوق خود اشاره کرد.

حقوق کشتی معاون بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر