کد خبر: 1060937 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: با توجه به محدود بودن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مجبور به استفاده از بیمارستان صحرایی با ظرفیت 45 تختخواب هستیم که بنا است در محوطه بیمارستان ارتش برپا شود و درصورت نیاز ظرف 48 ساعت برپا می‌شود.

قدرت الله مهدیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به وضعیت کرونای استان و راه اندازی بیمارستان صحرایی گفت: بیمارستان صحرایی مدیریت بحران طی تفاهم نامه‌ای در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین ادامه داد: در سال‌های گذشته این بیمارستان صحرایی صرفا برای مانور و در ایام اربعین در استان‌های مرزی مورد استفاده قرار می‌گرفت، همچنین در زلزله کرمانشاه نیز استان قزوین اولین بیمارستان صحرایی را در آن منطقه برپا کرد.

وی عنوان کرد: این بیمارستان با ظرفیت 45 تخت‌خواب و با کلیه امکانات در اوایل سال گذشته که استان در وضعیت حاد قرار داشت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی امام خمینی (ره) برپا شد، در سال جاری نیز باتوجه به احساس نیاز در روزهای گذشته برپایی مجدد آن در دستور کار قرار گرفت.

این مسئول ابراز کرد: اکنون در مجموعِ استان بالغ بر 500 بیمار بستری داریم و باتوجه به محدود بودن ظرفیت تخت‌های بیمارستانی مجبور به استفاده از بیمارستان ارتش با حدود 35 تخت و بیمارستان صحرایی هستیم که بنا است در محوطه بیمارستان ارتش برپا شود و اقدامات اولیه آن انجام شده و درصورت نیاز ظرف 48 ساعت برپا می‌شود.

وی افزود: طی دو هفته تعداد بیماران بستری از 230 نفر به بیش از 500 نفر افزایش یافت، برای کنترل این وضعیت به همکاری مردم در کنار نهادهای مسئول نیاز داریم.

مهدیخانی اظهار کرد: هر حادثه به هماهنگی یک مجموعه نیاز دارد، در کرونا نیز نهادهای مختلف دارای نقش هستند، استاندار به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران بوده و سایر دستگاه‌ها نیز در هماهنگی و اجرای مصوبات نقش دارند.

وی در پایان گفت: در جلسه ستاد کرونا مواردی ازجمله جلوگیری از تجمعات، فعالیت ادارات با 50 درصد ظرفیت کارکنان و منع تردد خودروهای غیربومی و محدودیت‌های تردد مورد تاکید قرار گرفت، اداره کل پدافند غیرعامل نیز بازرسی از مجموعه‌ها را به عهده داشته و از دستگاه‌ها، بازار، صنوف، پمپ بنزین و مراکز درمانی بازدید می‌کند.

امام خمینی بیمارستان خواب مدیریت بحران بیمارستان صحرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر