کد خبر: 1060835 A

کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد:‌

کارشناس کارشناس هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تشکیل گرد و غبار در کشور عراق احتمال وقوع گرد و غبار در پاره ای از مناطق استان نیز دور از انتظار نیست.

به گزارش ایلنا از یاسوج، ولی بهره مند کارشناس اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز بیست یکم فروردین، دید افقی به دلیل پدیده گرد و خاک در شهرهای دوگنبدان، سی سخت و منطقه امامزاده جعفر(ع)، هشت کیلومتر گزارش شده و دید افقی در شرایط عادی ۱۰ کیلومتر است.

براساس نظر کارشناسان بیماران قلبی عروقی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان در زمان بروز پدیده ریزگرد نباید از خانه بیرون بروند.

در 72 ساعت آینده جو استان تحت تاثیر شرایط کم و بیش ناپایدار قرار دارد که سبب ابرناکی، رگبار و رعد و برق پراکنده (در پاره ای از مناطق استان)، وزش باد (در بعضی ساعات نسبتا شدید) خواهد شد.

طی امروز و فردا با توجه به تشکیل گرد و غبار بر روی کشور عراق احتمال وقوع گرد و غبار در پاره ای از مناطق استان نیز دور از انتظار نیست.

پیش بینی دمای هوای استان کهگیلویه و بویراحمد در امروز برای دوگنبدان 32، امامزاده جعفر۳۲، دهدشت 32، لیکک 32، یاسوج ۲۲ و سی سخت ۲۰ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

عراق کهگیلویه و بویراحمد گرد و غبار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر