کد خبر: 1060770 A

فرماندار گناباد مطرح کرد؛

فرماندار گناباد گفت: پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در این شهرستان طی سال گذشته با افزایش ۱۴۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن به هزار و ۱۶۸ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حامد قربانی در این خصوص افزود:میزان تعهد اشتغال گناباد در بخش‌های مختلف طی سال گذشته برای ۶۹۸ نفر بود در حالی که اشتغال هزار و ۱۳۲ نفر و بیشتر از میزان تعهد محقق شد.

وی ادامه داد: این تسهیلات از محل تبصره ۱۶، اعتبارات مشاغل خانگی، منابع داخلی بخش کشاورزی، صندوقهای کارآفرینی و امید تامین و پرداخت شده است.

فرماندار گناباد گفت: مهم ترین رویکرد مسئولان اقتصادی این شهرستان در سالجاری، صیانت و حفظ اشتغال موجود در کنار جذب هدفمند سرمایه گذاری و توسعه کمی و کیفی واحدهای تولیدی و حمایت از واحدهای موجود است.

وی افزود: در این راستا تلاش می شود با شفاف سازی دستورالعملها و رصد مشکلات واحدهای تولیدی با هم افزایی بین بخشی مشکلات بخش تولید و سرمایه گذاری در شهرستان گناباد کاهش یابد.

قربانی ادامه داد: باید با روان سازی خدمات و قوانین و جهت دهی بیشتر تسهیلات بخش بانکی به سوی تولید و حمایت از شرکتهای دانش بیان و گسترش خدمات مرکز رشد و فناوری گناباد در جهت جهش تولید گامهای موثر برداشته شود.

وی گفت: با توجه به توان و ظرفیت بخشهای صنعتی، معدنی، کشاورزی و دامداری گناباد، توسعه صنایع بسته بندی به عنوان ضرورت رونق اقتصادی و کاهش خام فروشی تولیدات در این شهرستان مورد عنایت مسوولان قرار می گیرد.

فرماندار گناباد افزود: طرح تولید فروسلیس منیزیم با سرمایه گذاری بیش از پنج هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به عنوان یک طرح  مهم و بزرگ در گناباد از سال گذشته آغاز شده و تکمیل و توسعه آن چهار سال زمان می برد و با توجه به ظرفیتهای عظیم معادن این شهرستان در زمینه تولید سیلیس و شمش‌های منیزیم این طرح  پس از بهره‌برداری توسعه و رونق اقتصادی و ارزش افزوده بسیار برای منطقه به همراه  دارد و فرصتهای شغلی بسیار ایجاد می کند.

سرمایه گذاری فناوری کشاورزی مشکلات واحدهای تولیدی تسهیلات اشتغالزایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر