کد خبر: 1060658 A

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک:

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: سالن ورزشی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک به عنوان نقاهتگاه بیماران کرونایی ساماندهی و راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید محمددوست افزود: با توجه به روند صعودی مبتلایان و بیماران بستری کرونایی در مراکز درمانی، تصمیم گرفته شده که سالن ورزشی مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) دانشگاه علوم پزشکی اراک واقع در منطقه سردشت به عنوان اقامتگاه بیماران کرونایی وارد چرخه درمانی شود.

وی ادامه داد: این سالن ورزشی با هماهنگی ارتش و پدافند هوایی استان مرکزی با بیش از ۱۰۰ تخت مجهز شده و کار ساماندهی آن نیز رو به اتمام است و بیماران می توانند به این مرکز منتقل شوند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک اظهار داشت: بسیاری از بیماران کرونایی نیاز به قرنطینه و نظارت دارند، از سویی دیگر با توجه به اینکه بیماران بدحال روز به روز در حال افزایش هستند، این سالن ورزشی برای مراقبت از بیمارانی که حال عمومی نسبتاً بهتری نسبت به سایر بیماران کرونایی دارند، در نظر گرفته شده است.

محمددوست تصریح کرد: رایزنی های لازم جهت به کارگیری نیروهای تخصصی و نیروهای پرستاری نیز در حال انجام است، زیرا این بیماران در این نقاهتگاه نیاز به توجه و مراقبت های پرستاری دارند.

وی بیان داشت: امیدواریم که با رعایت هرچه جدی‌تر پروتکل های بهداشتی شاهد کنترل موج چهارم بیماری کرونا باشیم، اما اگر این روند صعودی ادامه داشته باشد، چاره ای دیگری نداریم جز اینکه مجموعه ورزشی ۵ مرداد شهر اراک را نیز با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان مزکطس و مجهز کردن آن توسط سپاه استان، وارد مدار کنیم.

کرونا ساماندهی و راه اندازی ساماندهی و راه اندازی نقاهتگاه روند صعودی ابتلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر