کد خبر: 1060600 A

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: محیط زیست و حفظ انفال اولویت دستگاه قضایی در گیلان است.

به گزارش ایلنا از رودبار، احمد آقایی با اشاره به اینکه محیط‌زیست و حفظ انفال یک مسئله جدی و اولویت‌دار برای دستگاه قضای استان گیلان است، اظهار کرد: در همین راستا در بازدید میدانی جهت تعیین جایگاه تجمیع زباله‌های شهرستان رودبار انجام شد.

وی با بیان اینکه رئیس کل دادگستری گیلان بعد از این بازدید دستور دادند که در اسرع وقت موضوع توسط دستگاه‌های متولی بررسی و اقدام شود، افزود: در صورت به ثمر رسیدن این طرح تا حدود زیادی مشکل مدیریت پسماند شهرستان رودبار برطرف شده و با ایجاد یک جایگاه لندفیل استاندارد، پنج جایگاه دفع نامناسب فعلی تعطیل و به صورت اصولی و مدیریت شده در یک‌جا متمرکز می‌شود.

آقایی در ادامه گفت: در بازدید دیگری که در راستای پیگیری دغدغه ورزشکاران و جوانان صورت گرفت، رئیس کل دادگستری استان با ارجعیت شماردن حفظ انفال و جلوگیری از تخریب آنان، دستور لغو مجوزها صادره برای برای یک معدن سنگ لاشه را صادر کرد.

علی فرهی رئیس اداره حفاظت محیط زیست رودبار در این بازدید ضمن تشکر از حساسیت دستگاه قضا در خصوص مسائل محیط زیست، گفت: دستگاه قضا در شهرستان رودبار همواره یک حامی تمام قد در خصوص مسائل محیط زیست بوده که بسیار ستودنی و قابل تقدیر است.

وی اظهار امیدواری کرد: با تصویب و اجرای هرچه سریع‌تر طرح تجمیع جایگاه زباله در شهرستان، یک گام مؤثر در جهت ساماندهی و مدیریت پسماند شهرستان صورت برداشته شود.

استاندارد پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضایی محیط زیست دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر