کد خبر: 1060592 A

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری زنی که با ایجاد صفحه ‌اینستاگرامی اقدام به تبلیغ و فروش دارو، لوازم‌آرایشی و بهداشتی غیرمجاز می‌کرد، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی قهرمان طالع عنوان کرد: طی پایش فضای مجازی توسط گروه رصد پلیس فتا، کارشناسان با صفحه‌ای در شبکه اجتماعی اینستاگرام روبرو شدند که مدیر آن اقدام به تبلیغ و فروش دارو، لوازم بهداشتی و آرایشی غیرمجاز می‌کرد.

وی افزود: افسر پرونده بلافاصله با تشکیل پرونده و جمع‌آوری مستندات دیجیتال اقدامات اولیه را انجام و با استفاده از شیوه‌های پلیسی مدیر صفحه را در شهرستان خلخال اردبیل شناسایی کرد.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل ادامه داد: متهم شناسایی‌شده طی هماهنگی با مقامات قضایی در یک عملیات پلیسی به همراه 400 نوع دارو و لوازم‌آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و قاچاق که به‌ صورت غیرقانونی وارد کشور شده و هیچ‌یک از آن‌ها مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست، دستگیر شد و با تکمیل پرونده به دستان قانون سپرده شد.

 سرهنگ قهرمان طالع گفت: کاربران فضای مجازی بخصوص بانوان باید هوشیار باشند و سلامتی خود را در قبال دارو و لوازم غیرمجاز خارجی باقیمت‌های نجومی به خطر نیانداخته و برای تهیه آن‌ها حتماً ضمن مشاوره با پزشک متخصص از داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌های اینترنتی مجاز اقدام کنند.

وی بیان کرد: هموطنان در صورت مشاهده صفحات و کانال‌های فروش دارو و لوازم غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.

 

پلیس فتا لوازم آرایشی علی قهرمان طالع پلیس فتا استان اردبیل پلیس فتا اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر