کد خبر: 1060295 A

بالایی اعلام کرد :

دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گزارش تجمیعی از ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا و‌ عشایر تا پایان روز چهارم ثبت نام را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، جلیل بالایی با اعلام این خبر گفت: تا پایان روز چهارم ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا، ثبت نام ۳ هزار و ۳۸۹  نفر قطعی شده است، که از این تعداد ۳ هزار و ۲۵۲ نفر مرد و  ۱۳۷ نفر زن هستند‌.

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه مدرک تحصیلی لازم برای داوطلبان روستاها تا ۲۰۰ خانوار، خواندن و نوشتن است: از مجموع ثبت نام کنندگان بیش از ۲۰ درصد دارای مدرک متوسطه و دانشگاهی هستند.

بالایی ادامه داد: ۸ درصد ثبت نام کنندگان (۲۷۲ نفر) انتخابات شوراهای اسلامی روستا دارای سابقه ایثارگری هستند و خوشبختانه ۷۷ درصد داوطلبین نیروهای جدید و جوانی هستند که تاکنون سابقه عضویت در شورا نداشتند و ۷۰ درصد کمتر از ۵۰ سال سن دارند.

دبیر ستاد انتخابات استان با اشاره به فرصت سه روزه باقی مانده از داوطلبین خواست زمان ثبت نام را به روز و ساعات پایانی موکول ننمایند و فردا جمعه هم امکان ثبت نام به صورت غیر حضوری و یا مراجعه به بخشداریها فراهم شده است.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری یادآور شد: داوطلبانی که موفق به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نشده اند، امکان ثبت نام مشروط بدون ارائه گواهی فراهم شده است. 

بالایی شوراهای اسلامی روستاها را فرصت ارزشمندی برای اداره امور محلی توسط مردم توصیف کرد که از طریق دهیار به عنوان منتخب شورا به انجام می رسد. بر این اساس و از جوانان و تحصیلکردگان دانشگاهی انتظار داریم این فعالیت را ارج و با ثبت نام خود به تحکیم این نهاد و پارلمان محلی کمک کنند.

داوطلبان استان کرمانشاه شورای اسلامی روستایی و عشایر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر