کد خبر: 1060253 A

با هدف ترویج فرهنگ ایثار صورت گرفت؛

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: ۱۳ معبر و سه ساختمان اداری در استان قزوین با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نام شهدای زن مزین شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، صدیقه ربیعی با اعلام این خبر افزود: از این تعداد نامگذاری‌ها ۱۲ کوچه و میدان و ۲ ساختمان اداری متعلق به شهرستان قزوین، یک کوچه در شهرستان تاکستان و یک مدرسه در شهرستان البرز به نام شهدای زن نامگذاری شده است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین تصرح کرد: شهیدان رقیه مردانی، افسر عباسی شهرستانکی، زهرا کلانتری یکتا، سلطنت خانم یاری بیگی، مرصع اسکندری، عذرابیگم باب، زهرا صادق زادگان، طاهره کبابیان، زهرا دادرسان، کبری وحیدی قزوینی، رقیه رضایی و لیلا زنگنه برروی کوچه‌ها نامگذاری شد.

ربیعی همچنین از نامگذاری یک پژوهش سرا در قزوین به نام شهیده کبری وحیدی قزوینی و یک ساختمان آموزش و پرورش به نام رقیه رضایی خبر داد و گفت: در شهرستان البرز نیز یک مدرسه به نام شهیده مریم شرف خواه نامگذاری شده است.

این مسئول با بیان اینکه نام و نشان شهدای زن در استان قزوین باید درخشان‌تر از گذشته باشد، گفت: زنان همواره از ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی در طول تمامی مبارزات حضوری مستمر و چشمگیر داشتند و حتی هنگام جنگ تحمیلی نیز مجاهدت‌های فراوانی از خود نشان دادند که امروز نامگذاری اسامی آنها در معابر کم‌ترین خدمتی است که می‌توان در مقابل ایثار و از خودگذشتگی آنان انجام داد.

ربیعی خاطرنشان کرد: پررنگ کردن نام شهدای زن در استان قزوین تنها نباید به معابر و ساختمان‌های اداری خلاصه شود و لازم است که تمامی ادارات و دستگاه‌های اجرایی نیز در حد توان خود از نامگذاری این مجاهدان فی سبیل‌الله در اقدامات اجرایی خویش استفاده کنند.

استان قزوین ترویج فرهنگ خانواده زنان فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر