کد خبر: 1060245 A

معاون سیاسی استاندار خبر داد:

جانشین ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: با توجه به روند صعودی بستری بیماران کرونایی در این استان، بیمارستان صحرایی در قزوین راه انداری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: در صورتی که شرایط به همین روال ادامه یابد استان دچار بحران جدی خواهد  شد.

وی اظهار داشت: با توجه میزان رشد ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان قزوین، تا چند روز  آینده تمامی تخت‌های بیمارستان تکمیل خواهد شد.

حبیبی اضافه کرد: هم اکنون مقدمات ساخت بیمارستان صحرایی توسط شهرداری انجام شده است و توسط علوم پزشکی درحال راه‌اندازی است و طرح درمان در منزل را کلید زدیم تا برخی از بیماران کرونایی در منزل خدمات دریافت ‌کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: برای حمایت از واحدهای تولید اکسیژن و کپسول اکسیژن وام ۳۰۰ میلیونی با سود چهار درصد اعطا خواهد شد.

وی اضافه کرد : همچنبن کارکنان با یک دوم ظرفیت باید در محل کار حضور پیدا کنند و بانوان باردار ادارات به صورت دورکاری باید فعالیت کنند و زنان باردار کادر درمان نیز نباید در بخش کرونایی فعالیت داشته باشند.

حبیبی یادآورشد : ورود و خروج وسایل نقلیه از مناطق قرمز ممنوع خواهد بود و محدودیت‌ها از امروز به مدت دو هفته اعمال خواهد شد.

استان قزوین رشد شهرداری علوم پزشکی بیمارستان صحرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر