کد خبر: 1060191 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اعلام کرد؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان اراک، ظرفیت بیمارستان امیرکبیر این شهرستان به عنوان دومین مرکز پذیرش بیماران کرونایی در اراک، در کمتر از 24 ساعت تکمیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد جمالیان افزود: پیش از این بیمارستان امیرالمؤمنین اراک اولین مرکز پذیرش مبتلایان به این بیماری در اراک بود که ظرفیت این بیمارستان نیز تکمیل شده است. با تکمیل 2 بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونایی در اراک، اکنون باید از ظرفیت بیمارستان خوانساری و سپس بیمارستان ولیعصر بهره‌گیری کرد.

وی ادامه داد: ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی نیز برای پذیرش بیماران کرونایی محدود است و با ادامه این روند احتمال استقرار بیمارستان صحرایی با توجه به شرایط بحرانی پیش رو، دور از ذهن نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به افزایش مبتلایان و میزان بستری‌ها پس از تعطیلات نوروزی، کلانشهر اراک و استان مرکزی با یک بحران جدی مواجه است که باید تدابیر ویژه‌ای در این راستا از سوی مسئولان اندیشیده شود.

جمالیان تصریح کرد: اکنون دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در مقابله و کنترل بیماری دست تنها است و ورودی و خروجی بیماران به هیچ وجه همخوانی ندارد که می طلبد ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و سایر ارگان‌ها همچون گذشته پای کار بیایند.

وی بیان داشت: از مردم انتظار می‌رود در این برهه زمانی ویژه تعامل و همکاری لازم را داشته باشند و در منزل بمانند و از حضور در میهمانی‌ها و مراکز تجمع به شدت بپرهیزند. همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مدنظر ویژه قرار دهند تا بتوان این وضعیت بیماری را کنترل کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تأکید کرد: در شبانه روز اخیر و بر اساس آخرین یافته های آزمایشگاهی 623 بیمار جدید کرونایی در استان مرکزی شناسایی شدند که چنین سرعت انتشاری بی‌سابقه بوده و وضعیت کنونی استان نگران کننده است. با احتساب 623 مورد ابتلای جدید، شمار مبتلایان کرونا در این استان تاکنون به 42 هزار و 515 نفر رسیده است.

جمالیان ابراز داشت: 85 نفر از موارد جدید شناسایی شده کرونا با تظاهرات بالینی شدید در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند و مراقبت‌های لازم برای آنان انجام می‌شود و 538 نفر از این بیماران نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده‌اند و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه بمانند.

وی اضافه کرد: همچنین در شبانه روز اخیر 4 نفر از شهروندان این استان نیز جانشان را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند و شمار فوتی‌های کرونایی این استان به 1532 نفر رسید.

کرونا شهرستان اراک تکمیل ظرفیت دومین بیمارستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر