کد خبر: 1060109 A

در سال جدید؛

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین گفت: افزایش قیمت مسکن در قزوین در سال جدید وجود ندارد و در سال جدید عرضه مسکن بیشتر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی شهرداری قزوین؛ کیومرث فدائی فر با اعلام این خبر گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته در مناطق سه گانه شهرداری قزوین، تهیه نقشه صادر شده در سال گذشته صدور پروانه ساختمانی ۲۲ درصد ،تهیه نقشه صادر شده در سال گذشته نزدیک به ۱۱ درصد، مساحت پروانه‌های صادرشده ۳۵ درصد و تعداد واحدهای احداثی ۲۹ درصد در سال گذشته افزایش داشته است.

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری قزوین اظهار کرد: در سال گذشته همچنین در این مدت صدور پایانکار ساختمانی ۱۸ درصد و نقل و انتقالات نزدیک به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است و این آمارهای افزایشی و کاهشی نشان از افزایش عرضه مسکن در سال ۱۴۰۰ و احتمال پایین آمدن قیمت مسکن است.

 وی همچنین افزود: در سال گذشته گزارش های ناظرین بخش مسکن  با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان الکترونیکی شده است که تحول در این بخش باعث شده است که گزارش ها به موقع از سوی مهندسین ناظر ارسال شود و بر تخلفات ساختمانی نظارت مستمر صورت بگیرد.

 

دولت شهرداری قیمت مسکن مسکن معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر