کد خبر: 1059943 A

ربیعی خبر داد:

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری قزوین گفت: ساز و کار غربالگری اعتیاد در جامعه زنان باید مناسب همه رده‌های سنی این قشر باشد و دانشجویان و دانش‌آموزان را نیز در بر بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، صدیقه ربیعی در نشست پیگیری از اعتیاد زنان استان قزوین با اعلام این خبر گفت: پایگاه‌های جامع سلامت که وظیفه غربالگری اعتیاد را برعهده دارد، فقط زمانی اقدام می‌کنند که یک زن در هنگام بارداری یا واکسیناسیون فرزند خویش به آن جا مراجعه کند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به لزوم گسترش غربالگری در سطح وسیع سنی، اظهار داشت: با توجه به پایین اومدن سن اعتیاد باید ساز و کاری فراهم کرد تا افرادی مانند دانش آموزان و دانشجویان که هنوز گذرشان به طور معمولی به پایگاه‌های جامع سلامت نخورده است نیز تحت غربالگری قرار گیرند.

ربیعی افزود: زمان آن گذشته که فقط با تشکیل چند نشست و سخنرانی در مورد معضلات و خطرات ناشی از اعتیاد، جامعه هدف را مجاب کرد و مدل های پیشگیری باید تغییر کند.

وی ادامه داد: آمار اعتیاد زنان در جامعه اگرچه پایین است، اما همین مقدار نیز زنگ خطر محسوب می‌شود و می‌تواند پیامدهای اجتماعی فراوان و بسیار مخربی را در جامعه ایجاد کند.

مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: زنان نیمی از جمعیت فعال کشور هستند و نمیتوانیم در خصوص نفوذ اعتیاد در این قشر ساکت بمانیم زیرا این جمعیت به عنوان محور در خانواده و عنصر تربیت کننده فرزندان از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قزوین خاطرنشان کرد: دختری که در یک خانواده به دام اعتیاد گرفتار می‌شود، فرصت‌های بسیاری را در آینده از دست می‌دهد و حتی ممکن است با طرد شدن از سوی خانواده امکان تشکیل خانواده را نیز نداشته باشد.

اعتیاد جامعه خانواده دانش آموزان زنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر