کد خبر: 1059905 A

رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: 492 زندانی دیون مالی پارسال با کمک خیرین ، ستاد دیه و گذشت شاکیان محکوم مالی از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان گفت: مجموع بدهی این افراد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بود که شاکیان در مجموع ۶۵ میلیارد تومان آن را به بدهکاران بخشیدند.

هاشمیان ادامه داد: یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان از باقی طلب را محکومان، نقدی پرداخت کردند و برای پرداخت ۲۹ میلیارد تومان هم درخواست اعسار دادند که با قبول دادگاه، قسطی می‌پردازند.

وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان هم پارسال در مجموع بیش از ۳ میلیارد تومان برای کمک به آزادی این زندانیان کمک کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بقیه این طلب نیز با کمک‌های خیرین و کمک‌های مردمی در گلریزان‌های مجازی و پرداخت تسهیلات تامین شد.

هاشمیان افزود: خوشبختانه با همکاری دستگاه‌ها و مشارکت گسترده و بی چشمداشت مردم و خیرین پارسال اقدامات خوبی برای آزادی زندانیان انجام شد و در چند مورد افراد با مراجعه به دادگستری بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک کردند و تنها شرطشان این بود که نامی از آن‌ها برده نشود و در گمنامی بمانند.

هاشمیان گفت: هم اکنون ۱۵۹ محکوم نیازمند در زندان‌های استان هستند و امیدواریم به زودی با همراهی و کمک مردم استان و خیرین این افراد نیز آزاد شوند.

وی با بیان اینکه گلستان از استان‌های پیشرو در کمک به آزادی زندانیان است گفت: علیرغم وقوع سیلاب و شرایط کرونا در سال‌های اخیر اقبال مردم استان به سمت کمک به آزادی زندانیان افزایش یافته است.

دیه زندان کمک دادگستری رئیس کل دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر