کد خبر: 1059879 A

رئیس اداره هواشناسی کاشان خبر داد:

رئیس اداره هواشناسی کاشان گفت: میزان بارندگی‌ها در بسیاری از نقاط شهرستان کاهش زیادی داشته است و در این شرایط نمی‌توان سال آبی مطلوبی برای دشت کاشان متصور شد.

به‌ گزارش ایلنا از کاشان، عباس ارغوانی با بیان اینکه خشکسالی‌های پی در پی طی سال‌های گذشته، آسیب‌های شدیدی به صنعت کشاورزی شهرستان وارد کرده است، تصریح کرد: متاسفانه از ابتدای شروع سال زراعی تاکنون میزان بارندگی ها  ۶۵ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته که ۱۲۸ میلیمتر بوده است ۵۰ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به میزان بارندگی ها در مقایسه دوره بلند مدت مشابه خود که یکصد وشش میلیمتر بوده و با کاهش ۳۹ درصدی همراه شده است اظهار داشت: میزان بارندگی ها در بسیاری از نقاط شهرستان کم بوده و در این شرایط نمی توان سال آبی مطلوبی برای دشت کاشان متصور شد.

ارغوانی نواخته شدن زنگ خطر کم آبی و کاهش منابع آبی شهرستان کاشان در سال جدید به ویژه برای مناطق بیابانی و پایین دست کاشان مثل ابوزیدآباد، مشکات و سفیدشهر افزود: سال گذشته شاهد ریزش برف در بخش‌های کوهستانی کاشان بودیم، ولی شرایط آبی این مناطق هم چندان مطلوب نیست و پیش بینی می‌شود تابستان سختی را پیش رو داشته باشند.

وی فرهنگ سازی و آموزش جهت مصرف بهینه را از کارآمد ترین روش ها  برای اصلاح الگوی مصرف مشترکین در بخش های خانگی، کشاورزی و صنعتی کاشان‌ برشمرد و تاکید کرد: یکی از طرح های موفق در این حوزه که کمک شایانی به حفظ و حراست از محیط زیست و همچنین کاهش بحران آبی منطقه بزرگ کاشان کرده، اجرای موفق طرح بزرگ انتقال فاضلاب خانگی و تصفیه آن برای مصارف صنعتی و آبیاری فضای سبز شهرداری است.

اصلاح الگوی مصرف خشکسالی صنعت محیط زیست هواشناسی کاشان بارندگی خشکسالی ایران ایلنا استان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر