کد خبر: 1059833 A

به دلیل شیوع گسترده کرونا؛

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: همه موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی خراسان رضوی تعطیل شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، ابوالفضل مکرمی‌فر با اعلام این خبر افزود: با عنایت به بخشنامه دریافتی از ستاد کرونا استان مبنی بر قرمز شدن شهرستان‌های استان و بوجود آمدن وضعیت مخاطره‌آمیز، تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی این استان به جز شهرهای تایباد، رشتخوار و خواف تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.

وی اظهار کرد: ساعت کاری در موزه‌های شهرستان‌هایی که در وضعیت غیر مخاطره قرار دارند شامل رشتخوار، خواف و تایباد از ساعت ۹ الی ۱۹ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود، قابل بازدید خواهند بود.

مکرمی‌فر ادامه داد: این بخشنامه شامل موزه‌های وابسته به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و دیگر موزه‌های وابسته به دستگاه‌ها و بخش خصوصی نیز از این بخشنامه مستثنی نیستند و بایستی طبق دستورالعمل و بخشنامه‌های صادر شده از ستاد کرونای استان اقدام کنند.

 هم‌اکنون ۲۳ موزه زیر نظر مستقیم این اداره‌کل قرار دارد و ۶۱ موزه دیگر توسط سایر دستگاه‌ها همچون آستان قدس رضوی، اداره کل محیط زیست، دانشگاه فردوسی مشهد ، اموزش و پرورش، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و .... اداره می‌شود.

خراسان رضوی گردشگری گردشگری و صنایع دستی محیط زیست موزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر