کد خبر: 1059812 A

امیری خبرداد:

جانشین ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرداری اصفهان گفت: ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها ابلاغ شده و تنها تغسیل و تدفین اموات با حضور حداقلی همراهان امکان پذیر است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، حسین امیری با توجه به وضعیت قرمز کرونا در شهر اصفهان محدودیت های جدیدی در شهرداری اصفهان اجرایی می شود، اظهار داشت : پیرو دستورالعمل ستاد مدیریت کرونا استان اصفهان از امروز و به مدت 15 روز مصوباتی به تصویب رسیده است که لازم اجرا است و از شهروندان خواهشمندیم با رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها در جهت کاهش و نابودی این ویروس همراهی کنند.

وی با اشاره به محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد کرونای استان اصفهان در خصوص کاهش حضور کارمندان در ادارات تا یک سوم و انجام دورکاری افزود: کلیه مراکز شهرداری اصفهان فعال بوده و به غیر از مجموعه های خدمات ضروری از جمله آتش نشانی و خدمات شهری که بصورت کامل فعالیت می کنند، دیگر مجموعه ها تا یک سوم در محل حاضر و مابقی به صورت دورکاری به انجام وظیفه می پردازند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان اظهار امیدواری کرد که با همکاری مسئولان، شهروندان و واحدهای صنفی وضعیت استان اصفهان در زمینه این بیماری بهبود یابد و وضعیت شهر اصفهان به شرایط قبل باز گردد.

وی ادامه داد: سقف حداکثری حضور در جلسات با رعایت نکات بهداشتی 15 نفر در نظر گرفته شده است و با توجه به شرایط موجود برگزاری هرگونه نمایشگاه ممنوع بوده و فعالیت بخش حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نظارت ویژه انجام خواهد پذیرفت.

امیری تصریح کرد: تجمع در پارک‌ها و بوستان‌های شهر به ویژه حاشیه زاینده‌رود و ناژوان نیز ممنوع است و در این راستا گشت های ویژه رفع تخلفات شهری شهرداری فعال و تذکرات لازم را ارائه خواهند داد.

وی به تعطیلی سینماها و موزه ها اشاره کرد و ادامه داد: فعالیت تمامی استخرهای سرپوشیده و سالن های ورزشی و باشگاه ها ممنوع بوده و کلیه مراکز گردشگری، مراکز تفریحی، باغ وحش و مجموعه های گردشگری تعطیل بوده و پذیرای مراجعین نیستند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه گشت‎های ویژه رفع تخلفات شهری شهرداری باید در حاشیه رودخانه زاینده رود مستقر و تذکرات لازم را به شهروندان مبنی بر عدم تجمع در این مکان‌ها ارایه دهند، تصریح کرد: نوارهای زرد رنگ هشدار در اطراف سایت های بازی و ورزشی نصب و اجازه تجمع به افراد داده نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: روشنایی پارک‌ها به میزان 30 درصد کاهش پیدا می‌کند، همچنین دکه‌های پارک‌ها و بوستان‌های شهر از فروش هرگونه اغذیه باز باید خودداری کنند.

معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه محدودیت های آرامستان باغ رضوان برقرار می باشد گفت: ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها ابلاغ شده و تنها تغسیل و تدفین اموات با حضور حداقلی همراهان امکان پذیر است.

اصفهان بازی بخش حمل و نقل شهرداری معاون شهرداری اصفهان کرو ایلنااستان اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر