کد خبر: 1059805 A

ابراهیمی تشریح کرد:

مدیرکل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای مرحله دوم متناسب سازی ، فاصله حقوق دریافتی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی با صندوق کشوری ترمیم شد.

به‌ گزارش ایلنا، حمید ابراهیمی با اشاره به اینکه اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی حرکتی بسیار ارزشمند و بزرگ بود، گفت: این افزایش در فروردین در فیش حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران لحاظ خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان گفت: در مرداد سال گذشته متناسب سازی انجام شد و سپس در مهرماه 1399 سایر صندوق های بازنشستگی یک مرحله دیگر افزایش حقوق داشتند و بدین ترتیب فاصله حقوق بازنشستگان آنها با تامین اجتماعی افزایش یافت و مطالبه به حقی صورت گرفت. 

ابراهیمی افزود : در اسفند سال  ۹۸ آنچه صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت می کرد نسبت به فروردین ۱۴۰۰ حدود بیش از ۱۳۰ درصد افزایش یافته و مدیران ارشد سازمان نیز تلاش کردند مشابه آنها افزایشی داشته باشند و عدالتی برقرار شود. به همین دلیل بازنشستگان تامین اجتماعی نیز نسبت به فروردین سال 98 همان حدود ۱۳۰ درصد افزایش را دریافت خواهند کرد .

وی افزود: افرادی که با 30 سال سابقه و حداقل حقوق کارگری بازنشسته شده بودند و در اسفند 98، یک ‌میلیون و 600 هزار تومان دریافتی داشتند، از فروردین سال جاری با احتساب یک همسر و دو فرزند، حقوق‌شان 4 میلیون و 200 تا 4 میلیون و 300 هزار تومان خواهد بود.

ابراهیمی افزود: برای کسانی که کمتر از ۳۰ سال خدمت دارند حقوقشان به تناسب کاهش و برای کسانی که بیش از ۳۰ سال خدمت کرده اند این رقم مقداری بیشتر است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان با اعلام این مطلب که در آخرین روزهای اسفند، مبلغ یک‌میلیون و 200 هزار تومان تحت عنوان علی‌الحساب مرحله دوم متناسب‌سازی واریز شده است، گفت: این رقم مربوط به اسفند ماه است و ارتباطی به فروردین ماه ندارد و در واقع احکام جدید با احتساب مرحله دوم متناسب‌سازی و افزایش سنواتی صادر می‌شود.

بازنشستگی تامین اجتماعی حقوق سازمان تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر