کد خبر: 1059720 A

حصادی خبر داد؛

مجری طرح کشت چغندر کشور به ظرفیت های کشت چغندر در کشور اشاره کرد و از افزایش دو برابری قیمت آن خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین  پیمان حصادی در نشست هماهنگی کشت چغندرقند استان قزوین با اعلام این خبر گفت: چغندرقند اولین محصولی بود که با ۲ برابر شدن قیمت آن معادل هر کیلو یک هزار و ۲۴۷ تومان، موافقت شد.

مجری طرح کشت چغندرقند کشور با  اشاره به ظرفیت‌های قزوین در کشت چغندرقند گفت: وجود کارخانه ۵ هزار تنی در استان قزوین یک ظرفیت صنعتی خوب برای توسعه کشت چغندرقند محسوب می‌شود و خوشبختانه حمایت خوبی را از کشاورزان این حوزه شاهد هستیم.

وی افزود: بهترین زمان برای کشت چغندرقندر ۲ ماه آخر سال است، ۸۰ درصد کشت چغندرقند باید در بهمن و اسفند ماه صورت پذیرد، اما متاسفانه روند کشت کنونی نشان می‌دهد که برخی کشاورزان کشت این محصول را به اردیبهشت ماه سال جاری موکول کرده‌اند.

حصادی خاطر نشان کرد: مدیران و کارشناسان علاوه بر اینکه باید کشاورز را مجاب کنند تا در زمان مناسب به کشت چغندرقند اقدام کنند و لازم است زارعان را توجیه کنند که برای صرفه اقتصادی بیشتر در کشت مستقیم حداقل ۶۰ تن و در کشت نشایی نیز برای حداقل ۸۰ تن برنامه‌ریزی داشته باشند.

وی در انتها اضافه کرد: تراکم کشت چغندرقند در مزارع کشور پایین است و باید تلاش کرد تا ۸۰ هزار بوته چغندر قند در یک هکتار کشت شود.

 

استان قزوین افزایش قیمت قند کشاورزان چغندر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر