کد خبر: 1059662 A

سال گذشته انجام شد؛

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: در سال گذشته 27 تخریب غیرمجاز در مناطق حفاظت شده استان قزوین شناسایی و برای معرفی آنها به مراجع قضایی اقدام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان، مهران شنتیائی با اعلام این خبر گفت: این تخریب های غیرمجاز در اراضی ملی ابراهیم آباد آبیک، منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت غربی، منطقه حفاظت شده الموت و باشگل، منطقه سفید خانی الموت غربی، اراضی ملی در یک روستای طارم سفلی، اراضی ملی در روستای خشکه چال الموت شرقی و تالاب اوان صورت گرفته و شامل ساخت و ساز غیر مجاز، قطع درختان و تخریب مراتع،تصرف اراضی ملی و تجاوز به بستر رودخانه و چشمه بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین با اشاره به ارزشمند بودن مناطق حفاظت شده و اراضی تحت نظر اداره کل حفاظت محیط زیست اظهار داشت: استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده و چهار منطقه شکار با تیراندازی ممنوع است و هرگونه تخلف در این مناطق با پیگیری و برخورد اداره کل حفاظت محیط زیست همراه خواهد بود.

شنتیائی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر مردم استان قزوین دوستدار طبیعت هستند، امیدواریم شهروندان قزوینی نسبت به قوانین محیط زیست و تخریب محیط زیست با حساسیت بیشری عمل کنند تا شاهد حفاظت از محیط زیست به نحو احسن باشیم.

استان قزوین تجاوز حفاظت محیط زیست طبیعت مناطق حفاظت شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر