کد خبر: 1059634 A

معاون اداره کل راهداری استان زنجان:

معاون حمل‌و‌نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، با بیان اینکه تردد ناوگان عمومی به شهرهای قرمز ممنوع نیست، گفت: از 25 اسفندماه سال گذشته 20 درصد قیمت بلیت اتوبوس افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی مدقالچی، معاون حمل‌و‌نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، امروز با اعلام این خبر، گفت:  در حال حاضر تردد اتوبوس‌های بین شهری به شهرهای  قرمز با یک سوم ظرفیت انجام می‌شود.

 معاون حمل‌ و‌ نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان، با بیان اینکه اتوبوس‌ها نیز با یک دوم ظرفیت به شهرهای زرد و نارنجی وارد می‌شوند، ادامه داد: در همه مسافرت‌های برون شهری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری بوده و در صورت تخلف با رانندگان برخوردهای لازم انجام می‌‎شود.

وی،  با اشاره به اینکه مشخصات مسافران نیز باید در سامانه ماسک برای مسافرت درج شود، افزود: پس از تایید در این سامانه، مسافران حق مسافرت با ناوگان عمومی را دارند.

معاون حمل‌و‌نقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر تردد ناوگان عمومی به شهرهای قرمز ممنوع نیست و دستورالعملی در این زمینه از سوی ستاد کرونای استان زنجان ارائه نشده است.

مدقالچی، در خصوص افزایش کرایه بلیت اتوبوس نیز گفت: هر ساله از 25 اسفنده ماه به دلیل بازگشت یکسره خالی ناوگان اتوبوسی همواره 20 درصد قیمت بلیت افزایش می‌یابد که این افزایش تا پایان سال باقی می‌ماند.

وی، ادامه داد: در سال گذشته به دلیل تورم به وجود آمده، 26 درصد به قیمت بلیت اتوبوس اضافه شد اما در سال جاری هنوز دستورالعملی در این زمینه ارائه نشده است.

مدقالچی، در پایان تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونای استان زنجان ناوگان مسافربری در ایام انتشار بیماری کرونا، با 50 درصد فعالیت می‌کند که با نارنجی و قرمز شدن وضعیت این تعداد کاهش می‌یابد.

اتوبوس تردد بین استانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر